NEJDRAŽŠÍ ZÁSNUBNÍ PRSTENY, KTERÉ OD SVÝCH PARTNERŮ DOSTALI SVĚTOVÉ CELEBRITY

NEJDRAŽŠÍ ZÁSNUBNÍ PRSTENY, KTERÉ OD SVÝCH PARTNERŮ DOSTALI SVĚTOVÉ CELEBRITY 1

Zásnubní prsteny jsou odjakživa symbolem lásky. Spolu se svatbou představují závazek, který by měl ideálně trvat do konce života. Každá žena touží po romantických zásnubách, když jí na prst nasadí nádherný prsten budoucí životní partner.

Vztahy celebrit s sebou zpravidla přinášejí mnoho dramatu a zaplňují bulvární plátky. Co se týče prominentních manželství, zvyknou skončit dramaticky. Na začátku každého celebritnou soužití však nesmí chybět prsten. A zpravidla pěkně drahý – což je vzhledem na průměrnou délku manželství celebrit dost riziková investice.

Většina žen se ráda pochlubí přátelům i rodině nádherným třpytivým prstenem. Mohou se však schovat oproti těm, které dostaly od svých partnerů světové celebrity. Jejich cena totiž přesahuje miliony dolarů.

# 5 Mariah Carey – 2,5 milionu dolarů

Mariah Carey je jednou z nejpopulárnějších zpěvaček vůbec a její nádherný hlas prodal miliony nahrávek po celém světě. Nicka Cannona, televizní a filmovou hvězdu, poznala 10 let po rozvodu s Tommym Mottolou. Jejich vztah se vyvinul dost rychle. Nick požádal Mariah o ruku na střeše apartmánového komplexu v New Yorku, ale kupodivu ho zpěvačka odmítla se slovy, že takové zásnuby nebyly „dost dobré“.

Nick se nenechal odradit, a tak ji krátce na to unesl a „uvěznil“ v helikoptéře, kde ji opět požádal o ruku. Tentokrát už Mariah řekla ano. Určitě bylo těžké odolat prstenu s růžovými diamanty za 2,5 milionu dolarů. Mariah a Nick byli manžely od roku 2008 a mají spolu dvojčata. Pár se však v roce 2014 rozvedl a pohádková láska se bohužel nekonala.

# 4 Elizabeth Taylor – 2,5 milionu dolarů

Elizabeth byla jistý čas hvězdou stříbrného plátna a byla vdaná za svého hereckého kolegu Richarda Burtona – dokonce dvakrát. Jejich první manželství trvalo od roku 1964 do 1974, to druhé bylo o něco kratší – po svatbě v roce 1975 jejich vztah vydržel jen jeden rok. Když Richard žádal Elizabeth o ruku podruhé, jednoduše si klekl na koleno, když byli o samotě. Nabídl jí prsten s 33,19-karátovým diamantem.

Svůj vztah se pokusili oživit, ale nevyšlo to. Elizabeth byla během svého života vdaná 8krát, zatímco Richard „jen“ 5-krát. Prsten, který zůstal jako vzpomínka na jejich manželství, byl po smrti obou partnerů vydražen za 2,5 milionu dolarů.

# 3 Jennifer Lopez – 2,5 milionu dolarů

Majitelkou jednoho z nejdražších zásnubních prstenů je Jennifer Lopez – její zásnuby však nikdy nevedly k manželství. Manželství Jennifer Lopez a Bena Afflecka totiž nevyšlo, pár se dokonce ani nesetkal před oltářem. K drahému prstenu patří i nejdražší svatební šaty, jaké byly kdy vyrobeny – o pavích svatebních šatech jsme si už řekli v minulém článku.

6,1-karátový prsten s růžovým diamantem je výtvorem prestižního amerického klenotníka Harryho Winstona. Vztah Jennifer však skončil v troskách a prsten je jen vzpomínkou na nešťastné životní chvíle. Jeho cenu – 2,5 milionu dolarů – si Ben mohl ušetřit pro svou další nastávající, Jennifer Garner.

# 2 Jacqueline Kennedy – 2,6 milionů dolarů

Jackie Kennedy je pravděpodobně jednou z nejznámějších prvních dam v historii Spojených států amerických. Tato první dáma seděla hned vedle manžela Johna F. Kennedyho, když byl na něj v roce 1963 spáchán atentát. Prsten za 2,6 milionu dolarů však nedostala od amerického prezidenta – s tímto prstenem ji požádal o ruku její druhý manžel, Aristotle Onassis.

40,42-karátový diamantový prsten z dílny Harryho Winstona Aristotle daroval Jackie v jeho rodné zemi, v Řecku. Pár se oženil v roce 1968, avšak Aristotle zemřel po 7 letech manželství. Po smrti někdejší první dámy byl prsten vydražen za 2,6 milionu dolarů. Ačkoliv Jacqueline měla druhého manžela, Američané na ni vždy něžně vzpomínají jako na první dámu Johna F. Kennedyho.

# 1 Beyoncé – 5 milionů dolarů

Nejdražší prsten, jaký spočinul na prstu celebrity, stál 5 milionů dolarů. Není žádným překvapením, že ho dostala právě zpěvačka Beyoncé od Jay-Zeho, nejbohatšího rapera na světě. Raper Beyoncé požádal o ruku na utajeném místě.

Prsten byl vyroben americkou klenotnickou společností Lorraine Schwartz, přičemž jde o prestižních šperkařů. Prsten tvoří 18-karátový diamant, který je vsazen do platiny. Pár se oženil v roce 2008 a vychovává dcerku Blue Ivy. Beyoncé a Jay-Z tvoří nejbohatší a nejpopulárnější pár současnosti a my doufáme, že jim to vydrží co nejdéle!