NEJSILNĚJŠÍ LEXUS RC F JE PŘIPRAVENÝ PORAZIT KONKURENCI!

NEJSILNĚJŠÍ LEXUS RC F JE PŘIPRAVENÝ PORAZIT KONKURENCI! 1

Značka Lexus už příští týden představí na Detroitu autosalonu ostrou verzi sportovního kupé Lexus RC F. Tento model bude konkurovat autům jako jsou BMW M4, Audi RS5, Mercedes-Benz C63 AMG kupé a Cadillac ATS V kupé.

Exteriér oproti běžnému Lexus RC přidává několik funkčních designových změn jako jsou širší pneumatiky pod oteklými blatníky, jinak tvarovaný zadní nárazník, typické dva páry šikmo odsazených koncovek výfuků a mírně odlišený přední nárazník.

Specialitou funkčního designu je aktivní zadní spoiler, který se při rychlosti větší než 80 km / h vysune a při rychlosti menší než 40 km / h zasune. Interiér prošel nepatrnými změnami v oblasti přístrojové desky, kde na řidičově straně dominuje centrální otáčkoměr a nastavitelný displej, sportovněji jsou sedačky, volant, pedály a jiné je čalounění interiéru.

Srdcem tohoto krasavce bude 5 litrový 8-válec s výkonem 460 koní, který bude dodáván výhradně s automatickou převodovkou s řazením pádly pod volantem.

Detailní informace o této horké novince automobilka odkryje na oficiální premiéře, která se uskuteční 14. ledna na Detroitu autosalonu.