Nejlepší chytré zásuvky 2022

Nejlepší chytré zásuvky 2022 1

Automatizace Vašeho domova pomocí chytrých zásuvek může být nejjednodušší a cenově nejefektivnější způsob modernizace mnoha běžných světel, zařízení a nástrojů, které máte v domácnosti, aniž byste museli upgradovat úplně vše na nejnovější připojený model.

Pro klid v duši používejte chytré zásuvky se spotřebiči, jako je žehlička či ohřívač, takže budete moct znovu zkontrolovat, že byly vypnuty, když budete mimo dům, nebo s lampami, které si přejete synchronizovat se zbytkem Vašeho nastavení chytrého osvětlení. Různé modely nabízejí různé funkce, ale většina vám umožňuje připojit se k virtuálním asistentům Alexa, Google Assistant a/nebo Apple HomeKit, takže můžete svá zařízení ovládat hlasem. Nejlepší chytré reproduktory Vám také umožní zahrnout Vaše chytré zásuvky do stávajících rutinních schémat a plánů, takže si můžete např. nechat rozsvítit lampu v obývacím pokoji, když slunce zapadá a Vy končíte svůj pracovní den.

 

Nejlepší chytré zásuvky roku 2022

Philips Hue Smart Plug

Nejlepší pro osvětlení. Chytrá zásuvka Philips Hue Smart Plug je navržena tak, aby doplňovala stávající chytré osvětlení ve Vaší domácnosti, ale lze ji stejně tak použít jako samostatnou chytrou zásuvku pro lampy, ohřívače, nástroje na vlasy nebo cokoli jiného, ​​co chcete mít více automatizované. Pro většinu funkcí, které budete chtít používat, bude vyžadován most Philips Hue Bridge, který je často součástí startovací sady se žárovkami Hue; slouží např. k tomu, abyste jej mohli ovládat hlasem, nebo zapínat/vypínat, když jste/nejste doma. V jiném případě, pokud chcete pouze základní funkčnost, můžete použít zásuvku přes Bluetooth. Při testování zařízení pomocí světýlek na závěsy jsme zjistili, že (i přes nepříliš stabilní domácí WiFi) nikdy neselhalo při zapínání a vypínání večer a ráno, což jsou pravidelné „rutiny“, které můžeme nastavit pomocí Google Assistant.

 

Wemo Wifi Smart Plug

Nejlepší chytrá zásuvka z hlediska bezpečí v domácnosti. Může být obtížné rozpoznat rozdíl mezi tím, co chytré zásuvky nabízejí, kromě ceny a designu jednotlivých zařízení, ale WeMo WiFi Smart Plug má jednu funkci, která bude vyhovovat častým cestovatelům. Když je aktivován režim Away („pryč“), náhodně zapne a vypne Váš vypínač, aby simuloval, že je někdo doma – a tím odradil případné lupiče. Funguje s asistenty Google, Alexa i HomeKit, takže nezáleží na tom, jakého chytrého asistenta jste si pro svůj domov vybrali, a navíc je o 45 % menší než předchozí model WeMo, takže nebude překážet v jiných zásuvkách. Při své nízké ceně však nemá funkci monitorování energie.

 

TP-LINK KASA Smart WiFi Plug Mini

Nejlepší chytrá zásuvka za rozumnou cenu. Další úsporná možnost, tentokrát od TP-Link: Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini se dobře vyrovná dražším variantám. Aplikace Kasa má několik dalších možností plánování s časovači a odpočítáváním, které jsou k dispozici pro lepší automatizaci, když se zásuvka zapíná a vypíná, a režim Away podobný jako u WeMo, díky kterému to vypadá, že jste doma, i když právě nejste. Pro začátek s TP-Link Kasa Mini také není potřeba žádný rozbočovač, takže je to doslova „plug and play“.

 

Etekcity Voltson Smart WiFi Plug

Nejlepší chytrá zásuvka pro monitorování energie. Pokud je Vaší hlavní motivací pro začlenění chytrých zástrček do Vašeho domácího nastavení sledovat, kolik energie spotřebováváte, a následně spotřebu snížit, pak by mohla být nejlepší volbou zásuvka Etekcity Voltson Smart WiFi Outlet Plug. Pomocí aplikace můžete vidět, kde dochází k plýtvání, což usnadňuje dlouhodobé úspory peněz. Zásuvky Etekcity budou fungovat s Alexou a Google Home, ale bohužel chybí kompatibilita s HomeKit. Dobrou zprávou je, že není potřeba žádný rozbočovač, takže neexistují žádné skryté náklady.

 

Eve Energy Smart Plug

Nejlepší chytrá zásuvka pro použití s HomeKit. Příznivci Applu si s Eve Energy Smart Plug budou rozumět, ale ti, kteří ještě nemají zařízení značky Apple nebo zařízení kompatibilní s HomeKit, možná budou chtít jít jinou cestou. Zařízení od Eve funguje pouze s hlasovým ovládáním Siri a automatizace bude vyžadovat také další položky přátelské k HomeKit. Ale pokud je to vše pro Vás v pořádku, pak můžeme doporučit. Pro uživatele, kteří dbají na náklady, je k dispozici funkce monitorování energie, která pomáhá omezit plýtvání.

Nejlepší chytré zásuvky 2022 2

Jak vybrat nejlepší chytrou zásuvku pro Váš domov

Jak funguje chytrá zásuvka?

Chytré zásuvky s podporou WiFi slouží jako most mezi běžným elektrickým zařízením do zásuvky a běžnou zásuvkou. Zatímco pevné chytré zásuvky vyžadují provedení určité elektroinstalace a nákup chytrých alternativ k Vaší lampě (ohřívači, kuchyňským spotřebičům) se může prodražit, chytré zásuvky jsou cenově dostupný způsob jak modernizovat Váš domov. Nastavení chytrých zástrček je také velmi jednoduché: stačí zapojit, stáhnout si příslušnou aplikaci a spárovat ji se svým chytrým telefonem. Poté můžete zařízení začlenit do nastavení Vaší chytré domácnosti prostřednictvím asistentů Google Home, Alexa nebo HomeKit.

 

Šetří chytré zásuvky energii?

Inteligentní zásuvky samy o sobě energii nešetří, protože ve skutečnosti tvoří pouze most mezi Vaším zařízením a běžnou zásuvkou. Co však mohou udělat, je usnadnit úsporu plýtvání energií, ať už prostřednictvím monitorování aplikace, nebo pomocí rutinních činností a možnosti naprogramovat světla, topení atd., aby se vypnuly bez Vašeho zásahu. A to je velmi užitečné, pokud žijete s někým, kdo zapomíná zhasnout světla.

 

Nezpomalují chytré zásuvky WiFi?

Běžná domácnost s několika vybranými chytrými zařízeními, jako jsou zásuvky, žárovky a reproduktory, by neměla mít problémy s rychlostí WiFi. Na druhou stranu však pomalé nebo nepravidelné WiFi připojení může narušovat spolehlivost Vaší chytré zásuvky.

 

Je možné používat chytrou zásuvku bez Alexy (nebo Google Home/Homekit)?

Většina chytrých zásuvek je doma plně použitelná bez virtuálních asistentů Alexa, Google Assistant nebo Apple HomeKit, ale budete potřebovat chytrý telefon (smartphone). Inteligentní zásuvky lze běžně nastavit, používat a programovat prostřednictvím aplikace konkrétní značky, zatímco chytré reproduktory slouží pouze jako doplňky, pokud chcete své zásuvky synchronizovat s jinými chytrými zařízeními v domácnosti.

12 tipů pro chytré zásuvky