Nejlepší fototiskárny

Nejlepší fototiskárny 1

Ať už jste profesionální fotograf, který potřebuje nejlepší fototiskárnu pro svoji práci, nebo amatérský fotograf, který chce snadný a přístupný způsob, jak vytvořit fyzické kopie svých nejcennějších vzpomínek, dobrá tiskárna na fotografie může být podstatný a cenově efektivní doplněk domácí kanceláře

Místo toho, abyste své obrázky posílali firmě, která pro Vás službu za peníze provede, můžete proces přenést domů a získat možnost vytisknout téměř cokoli okamžitě. Za zmínku také stojí, že většina fototiskáren zároveň skvěle funguje jako tiskárny pro běžné použití, skenery a kopírky, takže slouží více účelům v domácnosti. Zde se dozvíte, které produkty hodnotíme jako nejlepší fototiskárny pro domácnost.

 

Nejlepší fototiskárny roku 2022

Epson EcoTank Photo ET-8550 širokoformátová tiskárna „vše v jednom“

Celkově nejlepší fototiskárna. Doporučujeme tiskárny Epson, protože se zaměřují na cenovou dostupnost, pokud jde o ceny inkoustu. Zatímco většina z nás si pravděpodobně koupila levnou tiskárnu a utratila malé jmění za náhradní cartridge, systém Epson bez cartridge slibuje, že touto cestou ušetříte docela dost peněz při vyšších počátečních nákladech na samotné zařízení. Ale design bez cartridge (který je také šetrnější k životnímu prostředí) v kombinaci s obecnou kvalitou tiskárny Epson EcoTank Photo ET-8550 stačí k tomu, aby se stala naší volbou coby nejlepší fototiskárna s možností ji také používat jako každodenní tiskárnu, kopírku a skener. Rozlišení je ohromující, 5760 x 1400 dpi, které Epson popisuje jako „laboratorní kvalita“, a rychlost barevného tisku je úctyhodných 12 stran za minutu. Pokud potřebujete tisknout na různé materiály, můžete tak učinit až do tloušťky 1,3 mm; tiskárna podporuje papír velikosti až A3

 

Bezdrátová inkoustová tiskárna Canon Pixma TR8520 „vše v jednom“

Druhá nejlepší fototiskárna „vše v jednom“. Další nabídka, tentokrát od Canonu, PIXMA TR8520 je skvělá malá tiskárna, skener a kopírka, která by se měla vejít i do těch nejpřeplněnějších pracovních prostor. Má také dotykový displej pro snadnější tisk i bez načítání aplikace do telefonu. Rychlost je 10 stránek za minutu, díky čemuž se TR8520 drží na předních příčkách (černobílý tisk je o něco rychlejší s 15 stránkami za minutu). Se solidním rozlišením a přidanou přítomností skeneru je prodejní předností tiskárny její malá velikost, která je atraktivní ve světě, kde někteří z nás pracují od kuchyňského stolu. K dispozici je také aplikace Canon My Image Garden, která nabízí doplňky, jako jsou filtry a rozvržení pro Vaše snímky.

 

Epson Expression Photo XP-970 chytrá tiskárna „vše v jednom“

Nejlepší chytrá fototiskárna. Pokud hledáte fototiskárnu, která se hodí do Vaší stávající chytré domácnosti, pak Epson Expression Photo XP-970 může být ta pravá. Tiskárna spolupracuje s Alexou i Googlem Assistant (za předpokladu, že už máte doma chytrý reproduktor) a umožňuje Vám tisknout věci, jako jsou nákupní seznamy na vyžádání. Ale jako fototiskárna je XP-970 také solidní. Rozlišení je vynikající, 5760 x 1440 dpi, ale obětujete rychlost tisku, která je pouhých 8 stránek za minutu. Pokud Vám však nebude vadit pomalejší tempo, získáte pohodlí různými způsoby. Tiskárnu můžete ovládat nejen hlasem, ale dotykový displej také znamená, že se nemusíte spoléhat na aplikaci. K dispozici jsou samostatné zásobníky papíru pro formát A4 a fotografie, a také slot pro paměťovou kartu pro přímý tisk. Tiskárna XP-970 obsahuje rovněž skener a přitom zůstává dostatečně kompaktní pro většinu domácích kanceláří.

 

Canon imagePROGRAF PRO-300 bezdrátová inkoustová tiskárna

Nejlepší fototiskárna pro fotografy. Canon imagePROGRAF PRO-300 navržená pro profesionální či amatérské fotografy, kteří hledají způsob, jak získat doma výtisky v galerijní kvalitě, má všechny „zvonky a píšťalky“, které byste očekávali. Tiskárna slibuje vynikající obrázky k nerozeznání od těch, které byly vytvořeny profesionálně, a využívá systém Lucia Pro Ink k vytváření hlubokých tisků s jemnými odstíny, které jsou také odolné proti poškrábání a jednotné ve svém lesku. Nový matný černý inkoust dělá zázraky s monochromatickými obrázky a můžete tisknout ve vlastních velikostech až 13×39 palců (33×99 cm). Háček je v tom, že tiskárna patří k dražším a rychlost tisku je na tomto seznamu zdaleka nejnižší. To je rozumná „cena“ za kvalitu, ale my bychom doporučili imagePROGRAF PRO-300 pouze těm, kteří jsou zapálení do fotografování.

 

HP Sprocket Studio přenosná tiskárna

Nejlepší malá fototiskárna. Sprocket Studio, největší iterace oblíbené řady HP Sprocket, je kompaktní Bluetooth tiskárna, která je navržena tak, aby vytvářela fotografie 4×6″ (10×15 cm) spíše než menší fotografie od jiných modelů. Díky tomu je užitečným zařízením pro ty, kteří chtějí mít fyzické kopie svých snímků z Instagramu nebo rodiny, ale nebojí se příliš věcí, jako je rozlišení. Nevýhody Sprocket Studio (pomalost, rozlišení 300 dpi) by neměly běžné uživatele obtěžovat a možná zjistíte, že jedinečné vlastnosti nabídky tyto nedostatky vynahrazují. Tiskárna skutečně upřednostňuje zábavu, nabízí nástroje pro vytváření koláží, karet a nálepek v aplikaci Sprocket. K dispozici je také přenosná baterie (prodává se samostatně), což znamená, že si tiskárnu můžete vzít s sebou na cesty (ačkoli není zdaleka tak snadné ji přenášet jako Sprocket Select).

 

Jak vybrat nejlepší tiskárnu fotografií pro Váš domov

Vyplatí se nákup fototiskárny?

Víte, že ne všechny tiskárny jsou si rovny, ale možná se přesto ptáte: vyplatí se nákup specializované fototiskárny? Tato otázka nabývá na síle, když uvážíte, že tisk fotografií je něco, za co byste jinak zaplatili jiným, ať už jde o zanesení fotoaparátu/karty do obchodu nebo použití některé online služeb, které jsou nyní k dispozici.

Proč si pořídit fototiskárnu?

Výhody některé z nejlepších fototiskáren ve Vaší domácnosti jsou obrovské, a protože se většina z nás snaží zvládnout co nejvíce svých úkolů z domova a co nejefektivněji z hlediska nákladů, pořízení tiskárny do Vaší domácí kanceláře už jen pro občasné použití může být skvělý nápad. V první řadě to znamená, že si můžete sami vytisknout své fotografie dle přání a dokonce levně vytvořit umělecké tisky pro vylepšení Vašeho interiéru. Buďme upřímní – i když si většina z nás slibuje, že nakonec pošleme fotky z Instagramu nebo fotky rodiny k vytištění, často se k tomu nikdy nedostaneme. S fototiskárnou doma můžete tento úkol odškrtnout za 10 minut a eliminovat riziko ztráty cenných vzpomínek v důsledku selhání technologie.