Víte, jaké jsou druhy plovoucích podlah? Představme si je!

Víte, jaké jsou druhy plovoucích podlah? Představme si je! 1

Druhů plovoucích podlah máme na trhu hned několik. Záleží na tom, co od podlahy očekáváte, do jaké ji chcete položit místnosti a kolik do ní hodláte investovat. Nejčastěji se plovoucí podlahy vyrábějí z laminátu, korku, vinylu a dřeva. Spojuje je ale jedna věc: stejné provedení.

Odolné laminátové podlahy

Laminátové podlahy pořídíte za rozumnou cenu a věrně imitují jakýkoliv materiál. Zakoupíte je v mnoha dekorech a vzorech včetně napodobenin exotických dřevin. Jejich součástí je zámkový mechanismus, ale na trhu jsou i  lepené plovoucí podlahy, které se hodí na podlahové topení. Tyto podlahy jsou vysoce odolné vůči poškození a poškrábání a nevadí jim chůze na podpatcích ani kolečka kancelářských židlí. Nemění svůj vzhled a jsou vhodné do domácností s alergiky.

Víte, jaké jsou druhy plovoucích podlah? Představme si je! 2

Kvalitní dřevěné podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy mají sice vyšší pořizovací cenu, ale jsou velmi kvalitní a vyrábí se z mnoha druhů dřevin. Na trhu zakoupíte dřevěné masivní podlahy i třívrstvé podlahy s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi. Můžete je podle potřeby renovovat nebo pozměnit jejich vzhled barevnými tónovacími oleji. Vyznačují se barevnou stálostí a pružností, proto jsou ideální do sluných místností a pro lidi s problémy s klouby. Lepené podlahy tlumí kročejový hluk a mají delší životnost.

Antialergické vinylové podlahy

Vinylové plovoucí podlahy jsou mimořádně odolné, příjemné na dotek a najdou uplatnění také ve vlhkých a namáhaných místnostech. Jejich předností je to, že mají dobré tepelné vlastnosti, proto jsou správnou volbou na podlahové vytápění. Užijete je i v domácnostech s domácími mazlíčky, neboť jejich drápky na nich nezanechají stopy. Potěší vás jejich rozměrová stálost a skvělé akustické vlastnosti. Ani po několika letech nedochází k jejich deformacím, a navíc se na nich nezachytávají alergeny a jsou hygienické.

Víte, jaké jsou druhy plovoucích podlah? Představme si je! 3

Přírodní linoleové podlahy

Linoleové plovoucí podlahy se vyrábějí z přírodního materiálu. To potěší všechny zastánce ekologie. Neobsahují žádné chemikálie a respektují životní prostředí. Běžným provozem se jen tak nepoškodí a zamilujete si na nich dlouhou životnost, neměnný vzhled a odolnost vůči vlhkosti v koupelně a kuchyni. Výborně tlumí kroky a zvyšují teplotní komfort v místnosti. Nezadržují alergeny ani bakterie a můžete je položit na podlahové topení. V případě potřeby se dají poškozené dílce vyměnit za nové.

Tepelně-izolační korkové podlahy

Korkové podlahy se vyrábějí z dubu korkového a lidé si je oblíbili pro jejich dobré tepelně-izolační a akustické vlastnosti. Zvyšují teplo v místnosti až o 1,5 stupni a jsou tvarově stálé a elastické. Nezachytávají se v nich žádní paraziti a odolají vlhkosti. Životnost podlahy je i více než 40 let a pohodlně se po ní chodí. Na povrchu nestudí a hodí se do jakékoliv obytné místnosti. Vylitá tekutina se do ní nevsákne a zůstává na povrchu.

Nejlepší výrobce? Wicanders!

Pokud uvažujete o plovoucí podlaze, zvolte vinylovou podlahu Wicanders Vinylcomfort s celkovou tloušťkou 10,5 mm. Jednotlivé lamely imitují dřevo nebo kámen. Své uplatnění naleznou v domácnostech i komerčních prostorech s lehčí zátěží. Základní desku tvoří korek, který je zárukou výborného komfortu při chůzi. Díky povrchové úpravě HPS s obsahem nanočástic jsou tyto podlahy vysoce odolné.

Jak jste se mohli v dnešním článku přesvědčit, plovoucí podlahy se vyrábějí z mnoha materiálů: přírodních i umělých. Nemusíte se obávat, že by obsahovaly škodlivé látky, neboť respektují životní prostředí i vaše zdraví.

Více na: www.supellex.cz/plovouci-podlahy