Sprchovat se ráno či večer? Známe odpověď

Sprchovat se ráno či večer? Známe odpověď 1

Existují dva druhy lidí: někteří preferují ranní očistu a ti druzí se sprchují raději večer. Ale který varianta je pro naše tělo lepší? Oba mají své výhody. Porovnali jsme je.

Ráno nabudí
Ranní sprcha vám vzbudí krevní oběh a nahradí vám i kávu. Pomůže uvolnit ztuhlé svalstvo a když si během mytí i trošku zacvičíte, nastartujete své tělo na správnou vlnu. Sprchování ráno je lepší volbou pokud máte mastnou pokožku. Maz se v noci vylučuje v zvýšené míře a je dobré si ho po probuzení smýt. Navíc, studená voda pomůže uzavřít póry a ochránit je během dne před nečistotami. Plusem ranního otuženia je i nastartování metabolismu.

Večer uklidní
Ale i večerní sprcha má své výhody, o kterých nemůžeme pochybovat. Uklidní vás po náročném dni, sníží krevní tlak a odbourá stres. Horká sprcha je skvělý lék v boji proti nespavosti: vaše tělo začne během ní vylučovat hormon melatonin, který zajišťuje zdravý spánek. Koupel ve večerních hodinách je i účinnou prevencí proti úklidu. Pokud se před spaním osprchujete, nezašpiníte si ložní prádlo.

 
sprcha

Ranní sprchu na cestě ke kráse?
Při rozhodování, kdy byste si měli dát sprchu, je třeba vzít v úvahu i výsledky studie kosmetické společnosti, která přinesla zajímavé zjištění. Ukázala, že lidé se po ranní sprše cítí atraktivnější i klidnější a stejný dojem má i jejich okolí.

Návštěva koupelny krátce po probuzení je pro 90% účastníků studie předzvěstí příjemného dne. Navíc, pokud si dáte sprchu ve dvojici, můžete si mít až tři v jednom: čisté tělo, sex a ranní trénink. Umíte si představit lepší začátek dne?