TOTO JE 12 VĚCÍ, KTERÉ BYSTE BĚHEM CESTOVÁNÍ MĚLI MÍT VŽDY S SEBOU

TOTO JE 12 VĚCÍ, KTERÉ BYSTE BĚHEM CESTOVÁNÍ MĚLI MÍT VŽDY S SEBOU 1

Chystáte se cestovat na poslední chvíli? Pak se vám sejde těchto 12 věcí, které byste měli mít vždy s sebou.

Oční maska ​​a špunty do uší

Létáte často? Pak si také často rádi pospíte. Nic není při spaní lepší, než mít oční masku a špunty do uší. Nevydrží lze velmi dlouho, ale svůj účel splní.

Extra sluchátka

I nejlepší sluchátka se porouchají. Proto jděte do nejbližšího obchodu a pořiďte si ty nejlevnější sluchátka do rezervy. Možná, že to není top kvalita, ale alespoň poslouží jako rezerva.

Fotokopie pasu

Nikdy neztraťte svůj pas, hlavně pokud jste v cizí zemi. V opačném případě se váš svět otočí vzhůru nohama – bude to konec jakékoliv dovolené, v kterou jste doufali. Pokud by však došlo na nejhorší, může vás zachránit fotokopie vašich osobních údajů a fotky.

Univerzální adaptér

Pokud cestujete často, víte, že co země, to vlastní zásuvka. Řešení? Univerzální adaptér.

Pláštěnka

Neuvěřitelně praktický pláštěnka vás v případě nouze udrží v suchu.

Otvírák na lahve

Je mnoho způsobů jak otevřít láhev. Můžete to udělat s klíčem, s okrajem stolu nebo i se zubem – to však doma nezkoušejte. Nejlepší způsob je však využít starý dobrý otvírák na láhve. Koupíte si jeden za pár eur a máte vystaráno.

Pouzdro na doklady

Pokud jste ten typ člověka, který má rád pořádek, o to lépe pro vás. Mít všechny cestovní doklady u sebe – občanský průkaz, pas, letenku, potvrzení o ubytování, v jednom pouzdře je chytré řešení.

Uzavíratelné sáčky

Uzavíratelné sáčky jsou dobré pro organizaci, jakož i balení čehokoliv, co je vlhké, jako například plavky, které ještě nevyschly.

Něco na zakousnutí

Stalo se vám, že jste se během letu nebo cesty autobusem probudili s červenými očima a hladový? Nebo v rámci svého ubytování nechcete platit za předražené jídlo? Balík arašídů nebo energetická tyčinka jsou v tomto případě dobrým společníkem.

Lék proti bolesti

Příliš mnoho slunce na pláži, příliš mnoho vína na večeři. Ať už je příčina jakákoli, migréna je mizerná, především pokud jste v letadle, hotelovém pokoji nebo zkrátka daleko od lékárny. 500 mg přibaleného aspirinu se v těchto situacích hodí.

Zubní pasta

Toto může znít jako samozřejmost, ale zubní pasta je věc, na kterou zapomíná většina lidí.

Magazín

Jaké staromódně, co? Pokud však v blízkosti není volné Wi-Fi připojení nebo je smartphone vybitý, magazín je plnohodnotnou náhradou.