NEJLEPŠÍ VÍNO NA SVĚTĚ STOJÍ MÉNĚ NEŽ 7 EUR!

NEJLEPŠÍ VÍNO NA SVĚTĚ STOJÍ MÉNĚ NEŽ 7 EUR! 1

Stojí v přepočtu jen 6,64 eur a za nejlahodnější druh vína byl zvolen na letošní soutěži Decanter World Wine Awards. Ta je považována za nejprestižnější akci svého druhu. Zarážející je na tom fakt, že porota ho vybrala z 16 tisíc dalších značek bílého a červeného vína.

Řeč je o láhvi La Moneda Reserva Malbec ročník 2015, které pochází z nejznámější a nejproduktivnější chilské vinařské oblasti Central Valley. Vyrábí se exkluzivně pro britstký obchodní řetězec Asda Supermarkets, kde je momentálně beznadějně vyprodáno. Důvodem je právě zisk titulu best in show v kategorii jedno druhových červených vín do 15 eur.

Vysoká kvalita za nízkou cenu

Porota složená z 240 odborníků na víno ochutnávala soutěžní vzorky, aniž věděla, o jaký konkrétní druh vína či značku se jedná. La Moneda Reserva Malbec označila za excelentně osvěžující a plné energie. Jeho vůni přirovnali k drcenému  tmavému ovoci spolu s krémovým vanilkovým jogurtem a dávkou koření . V závěrečném hodnocení podotkli i fakt, že kvalitní provedení tohoto suchého červeného vína jde ruku v ruce s příznivou cenou.

Malbec se stal vítězem i v kategorii červených vín z Chile. Těch bylo na akci přibližně 600 různých druhů, ale přísně oko, čich a chuťové pohárky poroty, složené z odborníků z celého světa, okouzlila právě tato cenově dostupná značka. Obchodní řetězec Asda projevil po soutěži radost ze zisku titulu a Ed Betts, manažer prodeje vína, pro The Indipendent řekl: „Exkluzivní La Moneda Reserva Malbec pouze za £ 5,75 je dokonalým příkladem toho, jak jsme schopni nabídnout nakupujícím výjimečnou kvalitu za nízké ceny . „