Nejprůhlednější hodinky Hublot Big Bang Unico Sapphire

Nejprůhlednější hodinky Hublot Big Bang Unico Sapphire 1

Firma Hublot je známá používáním nekonvenčních materiálů. Již dříve použila do svých modelů například džínovinu.

Napříč tomu švýcarská společnost před pěti lety vyvinula materiál Magic Gold. Jedná se o 18 karátovou směs zlata s příměsí mědi, platiny a karbidu tetrabóru (ten se používá na neprůstřelné vesty a výrobu tankových obrnění).

Díky tomu jsou hodinky odolnější vůči poškrabání. Na veletrhu Baselworld 2016 představili svůj nový model Hublot Big Bang Unico Sapphire. Je zaručeně nepoškrabatelný.

Hublot posílá na trh první skoro sériově vyráběné zafirové hodinky. Doteď se jednalo o modely s pouzdry vyřezanými ze syntetického zafirového krystalu. Bude se jednat o limitovanou edici v počtu 500 kusů. Proto jsme použili slovo skoro sériové, přitom exkluzivní.

big-bang-unico-sapphire-4-2

Hublot má pánský 45mm chronograf, ten má ze zafíru vyfrézovanou prostřední část pouzdra, okruží a víčko. Materiál má vysokou tvrdost, z přírodních materiálů jej jedině překoná jen diamant. V konstrukci se kromě zafiru nachází jen titan a průsvitná živice (řemínek).

Hublot Big Bang Unico Sapphire je voděodolný do 50 m. Mají antireflexní sklo (zafir) a pod ním živicový ciferník s arabskými hodinami. Centrální ručičky jsou pokryté bílým pigmentem superlumínia, to samé subciferník malé sekundovky a 60 minutový registr chronografu.

Uvnitř je in-house kalibr HUB124 Unico. Povrch mechanismu je povlečený černou vstvou PVD. Strojek se natahuje automaticky a jeho rezerva je na 72 hodin.

Patrně všichni čekáte nějakou vysokou, brutální cenu za tenhle skvost. Ale opak je pravdou. Cena je kolem jednoho a půl milionu korun, což není málo. Ale v porovnání s konkurencí a výše zmíněnými vlastnostmi je více než obstojná.