Hudební album nahraný pomocí pračky? Takto zní

Hudební album nahraný pomocí pračky? Takto zní 1

Noty nepotřebujete ani naladit struny, stačí vzít rozum do hrsti, pár holí a buben od pračky. Duo muzikantů z Baltimoru se rozhodlo, že k tomu, aby roztančily diskotéku, jim stačí obyčejná pračka. Dokonce automatická, ale spolehlivě funguje i bez elektrického napájení.

Hudba ze suterénu
Kluci, co si říkají Matmos, udělali mírnou recesi. Mnoho nových nápadů vznikalo v garáži a dnes jsou milionovými podniky. Proto se snažili udělat něco stejně bláznivého i světoborného, ​​akorát si zašli namísto garáže do suterénu, kde byla prádelna.

Hledali nástroj, kterým by mohli ozdobit jejich taneční produkci, novinku, která tu ještě nebyla, když v tom přišla máma a zapnula pračku. Bylo vymalováno.

 
Photo by Greg Cristman | www.gregCphotography.com

Ušetří i za elektřinu
Při muzice Matmos jde o čistě eko produkci, protože se nemine ani za mák energie. Když pračka doprala, splnila účel, kluci si ji vzali do parády a dobře naladili pomocí kovových i dřevěných tyček. Již dnes jsou na světě první skladby, v jehož rámci pračka sehrála první housle a dvojice pracuje na albu.

Zvuky, které vydává pračka nejsou v techno branži nic výjimečného, ​​ale sestavit z nich excelentní set si už žádalo podstatně velkou dávku kreativity a poctivého přístupu hudebníka. Skladby nenudí, právě naopak, vyzývají do tance.

Na turné s partou stěhováků
Dvojici Matmos se připisují různé ušlechtilé prvky jako to, že bojují za zrovnoprávnění prací mezi muži a ženami, že se zasazují, aby praní nebylo jen výsostně ženským posláním. Oni však nadále s podobnými těžkými filozofickými výzvami k projektu nepřistupovali.

Byli prostě rádi, že mohou dělat randál, který se lidem líbí. V plánu je odehrát i několik desítek živých koncertů, ale stěhování aparatury vypadá, jakoby se na pódiu zřizovala nová prádelna. Stačí však pár minut poslechu a máte pocit, že vám hraje virtuos a ne kluci na staré pračce ze suterénu.