Nejsilnější Lexus RC je připravený porazit konkurenci!

Nejsilnější Lexus RC je připravený porazit konkurenci! 1

Značka Lexus už příští týden představí, na autosalonu v Detroitu, ostrou verzi sportovního kupé Lexus RC F. Tento model bude konkurovat autům, jako jsou BMW M4, Audi RS5, Mercedes-Benz C63 AMG kupé a Cadillac ATS V kupé.

Exteriér oproti běžnému Lexus RC přidává několik funkčních designových změn, jako jsou širší pneumatiky pod oteklými blatníky, jinak tvarovaný zadní nárazník, typické dva páry šikmo odsazených koncovek výfuků a mírně odlišený přední nárazník.

Specialitou funkčního designu je aktivní zadní spoiler, který se při rychlosti větší než 80 km/h vysune a při rychlosti menší než 40 km/h zasune. Interiér prošel nepatrnými změnami v oblasti přístrojové desky, kde na řidičově straně dominuje centrální otáčkoměr a nastavitelný displej, sportovnější jsou sedačky, volant, pedály a jiné je čalounění interiéru.

Srdcem tohoto krasavce bude 5 litrový 8-válec s výkonem 460 koní, který bude dodáván výhradně s automatickou převodovkou s řazením pádly pod volantem.

Detailní informace o této horké novince automobilka odkryje na oficiální premiéře, která se uskuteční 14. ledna v Detroitu na autosalonu.