Méně známá plážová města ve světě

Méně známá plážová města ve světě 1

Pláže nebývají často synonymem pro město, až na pár výjimek, jako je Sydney, Rio a Barcelona. Protože však na pobřeží vyrostla řada úžasných měst, je velmi dobře možné spojit jejich prohlídku s opalováním č surfováním. Zde uvádíme pár méně známých plážových měst, kde naleznete mrakodrapy i písečné pláže.

 

Tel Aviv, Izrael

Druhé nejvýznamnější město Izraele má fantastické středomořské klima a skutečnou plážovou kulturu. Přineste si deku a paddle ball (matkot) a odpočiňte si od muzeí, kaváren a galerií ve městě. Nedaleko stejnojmenného hotelu naleznete pláž Hilton Beach, kde stylově relaxují slavní a bohatí. Dále jsou zde dlouhé zlaté pláže Gordon a Frishman Beach, které vypadají jako z pohlednice (bývají však často přelidněné), nebo pláž Geula, která se nachází v centru, ale přitom má poklidnou atmosféru se spoustou vodních dýmek.

Mrtvé moře

Hongkong, Čína

Asijské finanční centrum je zároveň malý ostrov s bujně zelenými horskými stezkami vedoucími k příjemným úsekům písčitých pláží, především na jižní straně. Repulse Bay je atraktivní část pobřeží s luxusním nákupním centrem a pásem restaurací s výhledem na klidné moře, a také s obrovským úsekem pláže na opalování. Oproti tomu pláže Shek O a Big Wave Bay nabízejí působivé vlny, když v Jihočínském moři víří tajfun. A až budete dostatečně opálení, vydejte se minibusem zpět do hongkongské zábavní zóny Soho.

 

Porto, Portugalsko

Costa Verde („Zelené pobřeží“) je dramatické a krásné pobřeží na severu Portugalska. Obrovské vlny Atlantického oceánu útočí na skalnaté mysy i na písečné pláže, přičemž ve stylovém městě Porto naleznete pláž Praia do Carneiro s dlouhou promenádou vinoucí se směrem k hradbám u městského hradu. Váš pohled se může změnit podle stavu nostalgie (saudade), což je typicky portugalská touha po dobách zašlé slávy. Nejlepší na ni je popíjet perlivé zelené víno pod slunečníkem a užívat si nedoceněných krás severoportugalského města.

 

Dakar, Senegal

Z množství pláží v senegalské metropoli vybíráme Plage de Ngor, kde můžete mezi plaváním v klidné úžině loupat ústřice ve skromných místních kavárnách nebo v euro-afrických útočištích. Počasí je téměř vždy vhodné na pláž, i když sezóna horkého písečného větru harmattan v lednu a únoru nutí choulostivější návštěvníky smývat v moři oblaka všudypřítomného prachu. Senegalský ostrov Ile de Gorée leží nedaleko pobřeží a představuje ponurou připomínku otrokářské minulosti země. Surfovat můžete o kousek dál na jih.

 

Reykjavík, Island

Pláž Nauthólsvík je uměle vytvořený div v samém srdci islandské metropole Reykjavíku, kde se můžete pouštět do ledových vod severního Atlantiku až do večerních hodin. Mimo léto – nebo vlastně kdykoli v roce – je pak možné se ponořit do horkých termálních jezírek s krásným výhledem na město. Bílá písečná pláž je vhodná i pro děti, ale styloví dospělí sem míří také o teplých víkendech během roku, aby otestovali své možnosti. Ne všechny pláže na Islandu jsou odlehlé a s černým pískem; kromě nich jsou zde také termální prameny.   

 

As-Sawíra, Maroko

As-Sawíra (Essaouira), kde se koná minimálně pět hudebních festivalů včetně Festivalu World Music Gnaoua, je obklopen rovnými písčitými plážemi, které přitahují elitní kite-surfaře a dezorientované cestovatele hledající jídlo, pití a osvěžení ve vodě. Nízké nabílené budovy, pohodové bazary (souk) a restaurace podávající mořské plody završují exotické a větrné prostředí. Pokud budete chtít nakupovat, podívejte se po lampách a nezvyklých skleněných cetkách, ale určitě se zde zásobte novými melodiemi.

 

Pärnu, Estonsko

V místech, kde se řeka Pärnu vlévá do Rižského zálivu, leží stylové estonské město známé svojí lázeňskou kulturou z 19. století a dlouhou promenádou kolem zátoky. Pobaltské léto sice bývá krátké, dny má však dlouhé a jeho obyvatelé si užívají slunečních paprsků naplno. Mladí lidé bez triček se mísí s kultivovanějšími staršími turisty z metropole Tallinnu, z Ruska a z Finska. Pärnu je synonymem pro omlazení, ať už dáváte přednost odpočinku v malebné dřevěné vile nebo až po krk v bahenní lázni.

 

Chicago, Illinois, USA

Americké „Větrné město“ možná nepůsobí tak lákavě coby cíl pro plážovou dovolenou, avšak Michiganské jezero nabízí spoustu břehů, kolem nichž se v teplých měsících rádi scházejí místní lidé.  Vyznavači fitness se pohybují na zdejších stezkách po celý rok, nejlepší je však vydat se sem v létě, když začíná sezóna párty a Vy se budete moct zúčastnit venkovních tanečních párty ve studentském stylu.  Okrsek Oakwood je v současnosti centrem dění díky několika festivalům populární hudby a barevným nástěnným malbám, zatímco pláž 57th Street Beach je nachází na pohodlném místě nedaleko působivého Muzea vědy a průmyslu. Pláž Oak Street Beach na „Zlatém pobřeží“ je proslulá svým plážovým volejbalem, zatímco pláž North Avenue Beach vítězí z hlediska kýčovitosti se svým lázeňským domem v podobě zaoceánského parníku.  

Akční nabídka ubytování zde