Největší jachty světa

Největší jachty světa 1

Limitless

Limitless (“Neomezená” nebo “Bez hranic”) je jedna z největších jachet na světě, která byla postavena v německých loděnicích Lürssen Yachts. Design jachty vytvořil australský návrhář Jon Bannenberg. Celková délka krásného plavidla je 96,25 m a šířka 12,50 m. Má dva motory a je to první vyrobená jachta používající dieselový i dieselovo-elektrický pohon. Díky nim můžete Limitless dosáhnout rychlosti až 25 uzlů (46 km/h). Limitless je majetkem Lese Wexnera, předsedy a výkonného ředitele společnosti L Brands Corporation.

 

Carinthia VII

Carinthia VII je ve vlastnictví Heidi Horten, vdovy po Helmutu Hortenovi, německém podnikateli (Horten AG).  Carinthia VII byla postavena v Lürssen Yachts tak jako Limitless (výše). Hlavním designérem byl Tim Heywood. Plula pod vlajkou Rakouska, přičemž domovský přístav měla v Benátkách, ale v roce 2013 změnila svoji registraci a dnes je to Malta. Její délka je 97,2 m a šířka 16 m. Díky svým dieselovým motorům může Carinthia VII dosáhnout rychlosti 26 uzlů (48,15 km/h).

 

Attessa

Dennis Washington, majitel společnosti Seaspan Marine Corporation, je současným majitelem jachty Attessa, která připomíná sídlo, nebo spíše malé město na vodě. Má helipad, karaoke bar, luxusní pokoje, jídelny, a také knihovnu. Její celková délka je 101 m. Attessa pluje pod vlajkou Kajmanských ostrovů a její domovský přístav je George Town.

 

Dilbar

Dilbar je jachta s elektrickým pohonem postavená v roce 2008, opět v Lürssen Yachts. Vlastní ji ruský obchodník Ališer Usmanov, který ji pojmenoval po své matce Dilbar. Její celková délka je 110 m a navrhl ji Tim Heywood.

 

Le Grand Bleu

Le Grand Bleu („Velká modrá“) je krásná motorová jachta postavená v německé loděnici Bremer Vulkan. Hlavním designérem byl Stefan Pastrovich. Le Grand Bleu byla nejprve majetkem Johna McCawa Jr, který je prodal Romanu Abramovičovi, majiteli anglického Chelsea Football Club.  Abramovič ji později předal současnému majiteli, což je obchodník Eugene Shvidler. Le Grand Bleu je poháněna 2 motory a má celkovou délku 113 m. V interiéru se nachází platforma na plavání. Jachta je navržena tak, aby zajišťovala velmi dobrou bezpečnost.

 

Motor Yacht A

Jachta připomínající ponorku vznikla v německé loděnici Blohm & Voss a její celková délka je 119 m. Interiéry i exteriér jsou dílem designéra Philippe Starcka. Motor Yacht A zahrnuje apartmán majitele a 6 kajut pro hosty. Je vybavená 2 motory MAN může dosáhnout rychlosti až 23 uzlů (42 km/h). Jejím hrdým majitelem je Andrej Melničenko, ruský obchodník a miliardář. Její jméno odráží první písmeno jmen majitelů (Andrej a Alexandra Melničenkovi). Na přední palubě má helipad.

 

Octopus

Jachta patří americkému podnikateli Paulu Allenovi, který je spoluzakladatelem Microsoftu a vlastníkem týmů Seattle Seahawks a Portland Trail Blazers. Octopus („Chobotnice“) má délku 126 m a byla postavena v Lürssen Yachts. Může vézt 26 hostů a 57 členů posádky. Její maximální rychlost je 20 uzlů (37 km/h) a pohání ji dva naftové motory. Je to jedna z největších jachet na světě, a také jedna z nejlépe rozpoznatelných.

 

Rising Sun

Rising Sun („Vycházející slunce“) byla postavena v loděnici Lürssen Yachts a hlavním designerem byl Jon Bannenberg. Majitelem tohoto divu je americký producent David Geffen. Rising Sun je dlouhá 138 m a díky 4 motorům může dosáhnout rychlosti až 28 uzlů (52 km/h). Je vybavena 82 pokoji, koupelnami s vířivkou, tělocvičnou, saunou, vinným sklípkem, soukromým kinosálem a basketbalovým hřištěm. Stavba jachty prý vyšla na více jak 200 mil. USD.

 

Eclipse

Eclipse („Zatmění“) je luxusní motorová jachta postavená v německé loděnici Blohm & Voss. Design interiérů i exteriéru vytvořil Terence Disdale. Po dokončení byla jachta předána Romanu Abramovičovi. Eclipse je druhá největší jachta světa o délce 163 m. Je vybavena 2 helipady, bazény, vířivkami, diskotékovým sálem, a také mini ponorkou. Její cena je odhadována na 340 mil. EUR.

 

Azzam

Azzam (arabsky „Rezolutní“) je největší soukromá jachta na světě. Byla vyrobená v Lürssen Yachts a má délku 180 m. Jejím majitelem je prezident SAE, Chalífa bin Saíd Ál Nahján. Azzam má hlavní salon o délce 29 m. Může dosáhnout rychlosti až 32 uzlů (59 km/h) díky kombinaci 2 plynových turbín a 2 dieselových motorů. Její cena je odhadována na 605 mil. USD.