NEJVĚTŠÍ MÝTY O KIM ČONG-ILOVI (1)

NEJVĚTŠÍ MÝTY O KIM ČONG-ILOVI (1) 1

Severokorejský vůdce Kim Čong-il vládl v zemi železnou rukou. A přestože ho svět zná především jako diktátora a tyrana, místní lid je již dlouhá léta udržován v přesvědčení, že byl ztělesněným zázrakem. Těžko říci, do jaké míry tamní obyvatelstvo „báchorky“ věří, ale nemusel by se za ně stydět ani bájný Ezop, posuďte sami.

Narodil se pod dvojitou duhou

Příští vůdce se podle svého oficiálního životopisu narodil na tajné vojenské základně na hoře Baekdu, během japonské okupace země. Příchod zázračného dítěte byl doprovázen dvojitou duhou a na obloze dokonce rozsvítila hvězda! Kam se hrabou účastníci pěvecké soutěže Superstar, pokud se bavíme o superhvězdy, Kim jim jednoznačně kraluje. Co na tom, že pouze v rámci ideologie své země? Realita je však jiná. Podle ruských záznamů se tento muž narodil v malé rybářské vesnici Vyatskoye, v roce 1941.

Příznivec plastických operací

Ne, pochopitelně ne svých. Kim byl přece dokonalý v každém aspektu. Říká se však, že jednou přinutil jistou číšnici ve frekventované části Pchjongjangu, aby se dala přeoperovat. Zmíněnou lokalitu totiž navštěvovalo mnoho turistů a vůdce chtěl, aby žena působila při obsluhování zákazníků „západněji“.

Vynálezce hamburgerů

Rádi si dopřejete hamburger? Podle severokorejských novin Minja Joson vymyslel Kim opravdu převratný pokrm – dvojitý chléb s masem. Pochopitelně, nazvat ho „hamburgerem“ by bylo znakem západního úpadku a pokud s chutí navštěvujete zařízení typu McDonald ‚či KFC, vězte, že severokorejskému polobůh jeho fantastický nápad ukradli. Lži zašli až tak daleko, že podle novin zřídil jejich lídr továrny na výrobu tohoto jídla, aby nakrmil hladových studentů a učitelů. Dobrodinec, jak se patří!

Rýžový maniak

Příbuzná Kimova první manželky prozradila, že si „pan vyvolený“ potrpěl na kvalitu rýže. Údajně zaměstnával několik žen, detailně zkoumajících každé rýžové zrnko, které se chystal sníst. Chtěl, aby měly správnou délku, objem a barvu. Do úst přece cokoli nevloží.