Hledání nejlepší restaurace s výhledem

Hledání nejlepší restaurace s výhledem 1

Velkolepé výhledy, skvělé jídlo, krásné soukromí – ať už je Vaše představa o dokonalém prostředí pro slavnostní večeři jakákoli, zde se dozvíte, jak najít restauraci, která tomu bude odpovídat. Ne každý má přitom stejné požadavky na to, jak má vypadat dokonalá restaurace.

Zatímco jeden miluje mihotající se světlo svíček a útulné posezení v rohu, jiný dává přednost světlu a modernímu dekoru nebo prostorovému balkonu s výhledem do dálky.  A pak je tu samozřejmě jídlo a Vaše chutě: někdo dává přednost místní kuchyni, zatímco jiného potěší spíše à la carte menu v michelinské restauraci.  Prošli jsme světové restaurace, které nabízejí nejkrásnější výhledy, mimořádné zážitky a nejlepší jídlo, a které pro Vás mohou představovat tip na nezapomenutelný večer.

 

Fantastické výhledy 

Představte si, že pijete šampaňské a pozorujete západ slunce nad oceánem, nebo možná raději s výhledem na velkoměsto se svítícími okny mrakodrapů, které jsou stále jasnější s tím, jak se stmívá. Pokud je pro Vás důležité pozoruhodné pozadí, nejlepší volbou bude restaurace na nábřeží, podnik na střeše nebo chata vysoko v horách. Naštěstí existuje po celém světě spousta restaurací, kde je jídlo stejně fantastické tak jako scenérie.

 

Výhledy na oceán

Hledání nejlepší restaurace s výhledem 2
Petra, Oia

Kaleidoskop pestrých barev, který často s sebou přináší pomalý sestup slunce k obzoru, můžete pozorovat z restaurace Petra ve vesnici Oia na Santorini, Řecko. Díky své skvělé poloze se objevila na řadě obálek časopisů, ale lidé se sem také hrnou kvůli skvělému servisu a vynikajícím pokrmů.

Neméně velkolepé výhledy na oceán nabízí restruace Merriman’s na havajském ostrově Maui. Nachází se u oceánu v letovisku Kapalua Resort a je průkopníkem konceptu „z farmy na stůl“, kdy podává převážně v místě vypěstované či ulovené suroviny.

Akční nabídka ubytování: Kapalua

.

Výhledy na velkoměsto

Ve výšce 345 m nad Tokiem, s výhledy až k hoře Fudži v dálce, se nachází Sky Restaurant 634, která nepochybně představuje jedno z nejlepších míst nabízejících jídlo a pozoruhodné výhledy nejen v Japonsku. Zdejší kuchyně je vynikající, můžeme doporučit především jídlo teppanyaki.

K dalším restauracím s bezkonkurenčními výhledy na světové metropole patří stylový industriální Bokan v Londýně nebo Vertigo v thajském Bangkoku; druhá z nich se nachází na střešní terase 61 pater nad městem.

 

Výhledy na hory

Eagle Eye Restaurant (které se přezdívá „nejvyšší místo pro večeři v Kanadě) v Kicking Horse Mountain Resort leží v nadmořské výšce 2347 m. Abyste se sem dostali, musíte si koupit lístek na lanovku (nebo mít lyžařský pas) a jet 15 minut lanovkou. Jakmile budete na místě, můžete si dát gurmánské jídlo a přitom se těšit z panoramatickému výhledu na 6 okolních národních parků.

Další fantastická restaurace v horách je Ice Q v rakouském resortu Sölden, kde se podává hovězí tatarák a masové kuličky s lanýži v budově s prosklenými stěnami, která skýtá perfektní výhledy na zasněžené vrcholky tyrolských Alp.

 

Špičkové jídlo

Pro skutečné gurmány je nejlepší restaurace ta, která má v popředí zájmu kvalitní kuchyni, takže stojí za to se podívat na seznam 50 nejlepších restaurací světa, který uvádí nejvíce ceněné podniky na světě.

Mirazur v Mentonu, Francie, pěkném městečku na Francouzské riviéře, je na vrcholu seznamu Nejlepších restaurací světa 2019. Získala chválu především za své menu „Universe“, které je inspirované cyklem přírody a rozdělené na sekce „Kořeny, Listy, Květy a Plody.

Michelinský průvodce je další důvěryhodný zdroj, který nabízí pohled do světa gurmánských restaurací ve světě. Tokio má v současnosti 446 restaurací v Michelinském průvodci Tokio 2021, takže představuje město s nejvíce restauracemi a s nejvyšším počtem hvězdiček.

Doporučujeme však především vydat se do města Baiersbronnu v Německu ležící jen 16 km od pozoruhodného Národního parku Černý les (Schwarzwald). V tomto městečku žije asi 6000 obyvatel v idylické krajině s nízkými kopci a domy se šikmou střechou, z nichž mnohé zdobí truhlíky s pestrými květinami. Baiersbronn si snadno zamilujete, tím více, pokud jste milovníkem jídla, protože se zde nacházejí hned 3 výjimečné restaurace: Schwarzwaldstube (nyní na náhradním místě po ničivém požáru v lednu 2020), Bareiss a Schlossberg. Druhé dvě mají 3* a první má 1*. Kromě toho je zde 5 dalších restaurací s oceněním Michelin Plate.

Ne všechny přední restaurace se však dostanou do knižního průvodce. Mnoho mladých a talentovaných šéfkuchařů získává příznivce prostřednictvím série improvizovaných restaurací. Proto je dobré se ptát přátel, kteří se o tuto oblast zajímají, protože díky jejich doporučení můžete objevit skutečný skrytý klenot

 

Mimořádné zážitky

Některé restaurace nabízejí nejen mimořádné jídlo, ale také mimořádné zážitky.

Hledání nejlepší restaurace s výhledem 3
Ice Restaurant 365, Kemi, Finsko

Ice Restaurant 365 ve městě Kemi ve finském Botnickém zálivu v Laponsku je vzdálena asi 1,5 hod. letu od Helsinek. V této části Arktidy je hojnost zmrzlé mořské vody a sněhu, které místní používají na stavbu velkého Ledového hradu, který představuje zdejší celoroční atrakci. V ledovém komplexu se nachází restaurace, kde se sedí na kmenech pokrytých sobími kůžemi, s teplým jídlem na ledovém stole. Pokud byste sem přišli v letním oblečení, v restauraci Vám zapůjčí teplé svršky, abyste si mohli v pohodlí pochutnat na jídle.

Nejlepší ledové hotely, iglú sněhové vesnice

Pokud nepatříte mezi příznivce ledu a sněhu, zamiřte raději do Villa Escudero asi 100 km jižně od Manily na Filipínách. Zde si můžete dát okázalý filipínský oběd s nohama v písku v bazénku u vodopádu, který je odtokem nedaleké přehrady Labassin.

Grotta Palazzese vzdálená jen 34 km od Bari v Itálii je další restaurace, která stojí za zmínku. Je umístěna ve vápencové jeskyni s výhledem na Jaderské moře a vybavena podlahou z vyleštěného dřeva, takže působí útulně a stylově zároveň. Přestože podnik hostí pocestné už od roku 1700, dnešní večeře jsou ve stylu moderní inovativní apulijské kuchyně, vždy čerstvé a lahodné.

Akční nabídka ubytování: Grotta Palazzese

.

Dokonale odlehlé restaurace  

Pro některé z nás spočívá dobrodružství v tom vydat se mimo obvyklé trasy a objevovat skryté klenoty z řad restaurací, přičemž cestování je součástí zážitku.

Gastropub Old Forge  na skotském ostrově je nejodlehlejší hospoda na britské pevnině, kam se dostanete pouze lodí nebo když ujdete 45 km odlehlým horským terénem.

Další odlehlou možnost nabízejí Faerské ostrovy, které leží v severním Atlantickém oceánu zhruba v polovině cesty mezi Islandem a Norskem. Na tomto řídce osídleném severském souostroví se nachází michelinská restaurace KOKS, která nadchla gurmánský svět svými pokrmy z nasbíraných surovin, místních darů moře a mořských ptáků.

Pokud byste chtěli raději tropické prostředí, Ithaa na Maledivách je podmořská restaurace přístupná pouze hydroplánem či lodí. Má kapacitu jen 14 osob, takže ti, kterým se podaří získat rezervaci, mohou pozorovat ryby proplouvající kolem za skleněnými stěnami a přitom si pochutnávat na skvělé fusion kuchyni s maledivskými a západními vlivy.

Další skrytý klenot, který čeká na své objevení, se nachází na ostrově Turtle Island, Fidži. Soukromý ostrov o rozloze 200 ha, který je součástí 20 vulkanických ostrovů v jižním Pacifiku, je prostě kouzelný: těšit se můžete na palmy pohupující se v bríze a vlny narážející na pláž. Pokud jde o jídlo, můžete si vybrat, zda si ho dáte na skalním výběžku, pod hvězdami před svojí vilou nebo na plovoucím pontonu (stůl osvětlený lucernou a postavený na dvu plovácích na Modré laguně, kde se jídlo servíruje ze člunu). Těžko byste si mohli představit lepší prostředí.

Akční nabídka ubytování: