Ostrov Paros

Ostrov Paros 1

Během svého cestování po řeckých ostrovech můžete navštívit Paros, který se nachází jen kousek cesty trajektem od ostrovů Santorini, Mykonos či Naxos. Přitom ale Paros není zahlcený davy, tak jako jiné ostrovy, nabízí však nádherné pláže se zlatavým pískem a pěkná města. Metropole Parosu Parikia je osobitý přístav s nabílenými hranatými domy, starými benátskými sídly a jedním z nejlépe zachovalých ranně křesťanských kostelů Panagia Ekatontapiliani (4.-6. století) v Řecku. V Parikii rovněž najdete dvě špičková muzea: Byzantské muzeum (umístěné v klášteře) a Archeologické muzeum.

Nedaleko města se nachází několik dobrých pláží. Pěkná městečka jsou rozeseta po celém ostrově Paros, od moře až k horám. Pokud budete chtít navštívit pravou rybářskou vesnici, zamiřte do Naoussa, která má rušný přístav s mnoha restauracemi a půvabné centrum s klikatícími se kamennými ulicemi, bílými domky a maličkými kaplemi. Vysoko nad Egejským mořem leží vesnice Marpissa plná zajímavých památek a míst, jako je Klášter Agios Antonios (Svatého Antonína) ze 17. století. Blízko Marpissy leží dvě oblíbené pláže Loyarás Písso Livádi. Horská vesnice Lefkes je skvělým počátečním místem pro pěší túry s krásnými výhledy.

Z Parosu se mohou návštěvníci vydat trajektem na menší ostrov Antiparos („Malý Paros“).  Ostrůvek je idylickým místem s klidnými písčitými plážemi a vesnicí s bílými hranatými domky ozdobenými květinami.

Hlavní turistické atrakce Řecka

Akční nabídka ubytování