VODNÍ NÁDRŽ DOSTANE NOVOU TVÁŘ: TAKTO BUDE VYPADAT DOMAŠA V ROCE 2018!

VODNÍ NÁDRŽ DOSTANE NOVOU TVÁŘ: TAKTO BUDE VYPADAT DOMAŠA V ROCE 2018! 1

Vodní nádrž na východě Slovenska konečně dostane nový rozměr využití. To, co se donedávna jevilo jako vize do daleké budoucnosti, se pomalu začíná realizovat. Pýcha východního Slovenska – vodní nádrž Domaša, se v příštích letech změní na atraktivní turistickou destinaci se sportovním využitím.

Náklady na výstavbu největšího vodního mola v Evropě se sportovním centrem se odhadují na 7,9 milionu EUR. Ze státního rozpočtu se okolním obcím podařilo na tento výjimečný projekt získat již 160 000 EUR. Hlavním iniciátorem projektu je starosta obce Kvakovce. Tímto zajímavým projektem by chtěli na Domaši přivézt novou vlnu turistů a oprášit tak její zašlou slávu. Ministr financí byl pověřen vládou, aby našel dotace ve výši 7,9 milionu EUR na výstavbu projektu sportovního turistického centra.

Pokud se finance najdou včas, projekt by do dvou let mohl nabýt konkrétní podobu. Sportovně-turistické centrum na Domaši by mělo posloužit i jako vzorový projekt pro vybudování dalších center na Liptovské Mare, Zemplínské Šíravě či Oravské přehradě.

Co v sobě projekt výstavby zahrnuje?

Výstavbu nejdelšího plovoucího mola v Evropě s délkou 1,3 km, nový lodní přístav s provozem vyhlídkové lodě, 52 km cyklostezek, chodník slávy Slovenská olympioniků či vlek na vodní lyžování. Pokud vše půjde podle plánu, můžeme se těšit na jedinečné centrum zábavy, které na Slovensku nebude mít obdoby!