Nová sportovní série Rolex

Nová sportovní série Rolex 1

Asi každý zná světového horolezce Edmunda Hillaryho. Ten se přičinil o zrod modelové řady hodinek Rolex Explorer. Edmund s těmito hodinkami 29.května 1953 v teplotách pod – 50°C zdolal jako první muž Mount Everest.

Proto jsou dostatečně prověřeny kvality těchto sportovních hodinek od Rolexu. Tehdy na Everestu stanuli hodinky Oyster Perpetual Chronometr. Je tomu již sedm let, co Rolex oživil 36 mm ikonický model a dal mu nový, moderní kabát.

Pouzdro vyrobil z nerezavějící ocele a narostl do průměru o 3 mm. Charakteristické pro hodinky byly velké, arabské číslice na třetí, šesté a deváté hodině. Na veletrhu ve švýcarském Baselworldu se na stánku Rolexu představil právě model Rolex Explorer 214270.

V roce 2010 se našel mezi sběrateli takový, kterým absolutně neseděl průměr 39 mm u pouzdra. Dnes se již situace změnila. Nikdo velikost neřeší. Navíc je voděodolnost pouzdra 100 M, a to je důležitější. Model Rolex Oyster Perpetual Explorer 214270 vstoupil na trh s vylepšenou luminiscencí a propracovanými ručičkami.

IMG_2755

Kritikům se nelíbila hlavně minutová ručička. Vzpomínalo se, že není relelavantní, nedotýká se minutové stupnice a něco podobné kritizovali i u hodinové ručičky. Proto obě dvě ručičky jsou delší, a navíc narostli i do objemu. Sice ciferník není už tak lehký, ale o tohle nikdy nešlo u modelové řady Explorer.

Ale nejvíce oceníme revoluci modelu Explorer 214270 po setmění. Tam kde se rozprostírá jen tma, tam se rozleje modrý svit luminioforu. A tohle je právě typycké pro Explorery. Trojice arabských čísel. Ty jsou ošetřené směsí Chromalight- Díky tomu je zaručena jejich čtení za extrémních podmínkách.

S Explorerem 214270 se dá porovnat jen sezónní hvězda Cosmograph Daytona. Obě dvě novinky mají certifikát Superlative Chronometr. Mají normu stanovení přesnosti na -2/ +2 sekundy denně. Stejnou mají i pětiletou záruju a trojřadý náramek Oyster se sponou Oysterlock, mají možnost rychlé úpravy délky Easylink +- 5 mm.

Cena nového modelu Rolex Explorer 214270 je stejná jako u předešlého modelu a to 160 000 Kč.