Nový Bentley Mulsanne: re-definice luxusu v sedanu

Nový Bentley Mulsanne: re-definice luxusu v sedanu 1

Britská značka Bentley překonává samu sebe a představuje novou vlajkovou loď v podobě modelu Mulsanne. Ten přichází po novém až ve třech luxusních verzích. Nový Mulsanne se od svého předchůdce liší výkonem a vzhledem. Zcela nové jsou podvozkové komponenty (včetně účinnějších motorů a systému vzduchového odpružení, které na základě rychlosti upravuje svoji charakteristiku).

Nový Mulsanne se může pochlubit 6,75 litrovým motorem V8, který poskytuje výkon 512 koní a točivý moment 752 Nm. Toto vše ovládá 8-stupňová automatická převodovka ZF. Maximální rychlost je do 300 km/h a luxusní čtyřdveřový sedan zrychluje z nuly na sto za 5,1 sekundy. Mulsanne Speed ​​přidává extra výkon v podobě 25 koní a 59 Nm navíc. Dosahuje max. rychlost přes 300 km/h a zrychluje z nuly na sto za 4.9 sekundy. K dispozici je i nový režim Sport pro ještě lepší zážitek z dynamické jízdy. Atletický vzhled limuzíny podtrhují 21-palcová litá kola a sportovní výfuky.

Prodloužená verze modelu Mulsanne má o 10-palců větší rozvor přičemž poskytuje obrovský prostor na nohy pro cestující vzadu. Při cestování v tomto automobilu můžete snadno nabýt pocit, že cestuje v první třídě luxusního letadla. Ještě větší soukromí a pohodlí zajišťují elektricky stahovány drapérie a díky střešnímu oknu se do kabiny přece dostává světlo. Můžete tak nerušeně pracovat. Středová konzola nabízí USB porty, držáky na pera a skleničky včetně několika odkládacích prostorů. Zvláštní výbavu představují ergonomické a individuálně přizpůsobitelné stolky.

Všechny tři verze se pyšní vylepšenou přední mřížkou chladiče s jednolitým nárazníkem. Vylepšené světlomety se automaticky přizpůsobují světelným podmínkám. V interiéru nového Mulsanne lze nyní najít ještě více kůže, která je důmyslně prošívaná. Vybírat lze až z 24 barev kůže a 13-ti dýh dřeva, které se nachází až na 40-ti místech po celém interiéru. Řidič i cestující mají k dispozici nový zábavní systém s pamětí 60 GB. Pasažéři vzadu mohou využívat zabudované 10,2-palcové tablety s OS Android s připojením Wi-Fi nebo 4G. K dispozici je i možnost integrace audio systému Naim, který byl vyvinut speciálně pro Bentley a který harmonicky integruje zesilovač s výkonem 2200 W a 20 reproduktorů.