Nový park v norském Bergenu má potápěčskou stezku pod hladinou

Nový park v norském Bergenu má potápěčskou stezku pod hladinou 1

Historické město Bergen v Norsku, obklopené krásnými horami a klidnými fjordy, je skutečně kouzelné. A jako by to nestačilo, nový projekt proměňuje úsek nábřeží v originální místo pro setkávání s pěší stezkou, amfiteátrem a plovoucím bazénem ve tvaru hvězdice.

Nazývá se True Blue a první fáze projektu na nábřeží mají být dokončeny a zpřístupněny v roce 2022, přičemž celý má být hotov do roku 2024. Bude zahrnovat mořský bazén ve tvaru hvězdice instalovaný spolu se saunou, hotelem pro kajakáře a skokanskými můstky. Dále zde bude městská pláž uzpůsobená pro nejrůznější druhy sportů, např. bruslení a volejbal, zatímco podmořská stezka pro potápěče bude nabízet lodní vraky a překážky k průzkumu.

Nový park v norském Bergenu má potápěčskou stezku pod hladinou 2

„Inspirovali jsme se mimořádným vztahem města Bergen k vodě. V Bergenu prší více jak 200 dní v roce a my jsme zde navrhli pláž. Zjistili jsme, že musíte vodu skutečně milovat, abyste zde mohli žít. Proto jsme se rozhodli, že vše v projektu se bude týkat vody: deště, mlhy, chladných horských bystřin, fjordů a moře. True Blue je náš způsob, jak vyjádřit milostný příběh města a vody. Skandinávci se rádi vydávají k moři po celý rok a tento projekt má za cíl vytvořit atraktivní prostředí a architekturu, které budou přizpůsobeny potřebě být u vody,“ řekl Niels de Bruin, krajinný architekt z White Arkitekter, společnosti pověřené projektem.

Atrakce bude velkým lákadlem pro turisty i místní, kteří si přejí relaxovat u vody, a bude zahrnovat pobřežní pěší turistickou stezku, 2 písčité pláže, 3 dětská hřiště, plovoucí pódium pro vystupující, vyhlídkové mosty, psí park a kryté prostory. Projekt si také klade za cíl ukazovat, jak je možné realizovat ekologickou udržitelnost zajímavým a funkčním způsobem.

Hlavní turistické atrakce Norska