OD HRANÍ HER K MILIONŮM? FORBES ZVEŘEJNIL ŽEBŘÍČEK NEJLÉPE VYDĚLÁVAJÍCÍCH YOUTUBERŮ

OD HRANÍ HER K MILIONŮM? FORBES ZVEŘEJNIL ŽEBŘÍČEK NEJLÉPE VYDĚLÁVAJÍCÍCH YOUTUBERŮ 1

Magazín Forbes každoročně bilancuje úspěchy známých osobností a sestavuje populární žebříčky. Pro ty, kteří se v nich ocitnou, to přirozeně znamená obrovskou prestiž. Kromě nejbohatších a nejvlivnějších lidí tentokrát Forbes soustředil svůj zájem i na pole Youtube.

V žebříčku nejbohatších YouTuberů zveřejnil jména hráčů, kteří se se svými odběrateli dělí o různé zážitky. Tomuto žebříčku kraluje Daniel Middleton – známý také pod pseudonymem DanTDM. Svým výdělkem 16,5 milionu dolarů překonal i nejpopulárnějších YouTubery.

Daniela Middletona (na titulní fotografii) sleduje více než 17 milionů odběratelů, přičemž za minulý rok dosáhl 11 miliard shlédnutí. I díky tomu se stal nejlépe placeným YouTuberem. Forbes sleduje stav této platformy od roku 2015. A přestože hvězdy Youtube jen málokdy vídáme na televizních obrazovkách či na červeném koberci, v současnosti se řadí mezi nejvlivnější osobnosti mediální sféry.

Pojmenování „YouTuber“ dnes stále u mnoha lidí vyvolává negativní postoje. Jedni je milují, druzí zatracují. Díky zábavným videím se jim však daří vydělávat miliony dolarů. A právě i „obyčejné“ natáčení se při hraní her mnohým z nich přineslo bohatství a popularitu – téměř polovinu míst v žebříčku zaplnily hráči – Gameři. Hraním nejnovějších her a jejich komentováním baví návštěvníky Youtube, přičemž více YouTuberů v žebříčku patří mezi úplné nováčky v této oblasti.

Nejlepší placené hvězdy Youtube vydělali v období od 1. června 2016 do 1. června 2017 dohromady až 127 milionů dolarů před zdaněním. Za rok 2016 to bylo „jen“ 70,5 milionu dolarů. Rozdíl mezi jednotlivými obdobími tedy znamená nárůst o 80 procent. Tyto informace pocházejí z Youtube, Social Blade, Captiv8, ale také z rozhovorů YouTubery s agenty, novináři a manažery. Kromě výdělku ze samotných videí mnozí těží i z prodeje vlastního oblečení či různých produktů.

Žebříček top YouTuber za rok 2017:

1. Daniel Middleton (DanTDM: Brit, který hraje Minecraft) – 14 mil. eur

2. Evan Fong (Vanoss Gaming: Hraje Call of Duty nebo Grand Theft Auto) – 13,2 mil. eur

3. Dude Perfect (Patice chlapů a jejich maskot / panda předvádějí různé kousky) – 11,9 mil. eur

4. Mark Fischbach (Markiplier: Hraje hororové hry) – 10,6 mil. eur

5. Logan Paul (Mluví o svém psovi a oblečení) – 10,6 mil. eur

6. Felix Kjellberg (PewDiePie: Hraje hororové a akční hry) – 10,2 mil. eur

7. Jake Paul (bývalá dětská hvězda Disney Channel) – 9,8 mil. eur

8. Ryan ToysReview (Malý Ryan Recenze hračky) – 9,4 mil. eur

9. Smosh (duo komediantů, které se mezitím už rozpadlo) – 9,4 mil. eur

10. Lilly Singh (jediná žena v první desítce, komička) – 8,9 mil. eur