Omega představila nové hodinky pro Jamse Bonda

Omega představila nové hodinky pro Jamse Bonda 1

Fanoušci nejlepšího britského agenta MI6 s kódovým označením 007 se mohou těšit na jeho novou misi už 6. listopadu tohoto roku. Pan James Bond (Daniel Craig) se opět objeví na plátnech kin v bondovce s názvem Spectre. Překlad názvu neznáme. Posledním dvěma filmem zůstaly jejich původní, anglické názvy. S určitou pravděpodobností může tento název poukazovat na Spektrum, organizaci, kterou vymyslel sám stvořitel agenta 007 Ian Fleming.

Přesný obsah mise agenta i to, jak ji bude řešit, můžeme zatím jen hádat. Již nyní však víme, že by mu při plnění jeho mise měli pomáhat hodinky, které byly již od dob prvního Bonda Sira Seana Conneryho nejdůležitější součástí výstroje agenta 007.

Společnost z La-Chaux de Fonds se opět překonala ve vývoji hodinek, což bylo od představení nového snímku jen otázkou času, kdy švýcarská společnost jako partner odhalí model The Omega Seamaster Aqua Terra 150 M James Bond Limited Edition.

Vývoj hodinek byl inspirován předchozími modely této série, ale tentokrát skrývají oproti svým starším kolegům nové překvapení. Zde již pod pouzdrem s křivkami kolekce Aqua Terra o průměru 41,5mm se ukrývá in-house kalibr s Master Co-Axial-ním krokem, který je schopen odolávat magnetickému poli se silou až 15 000 G.

Jelikož 007 je jasná značka tohoto agenta, nikoho nepřekvapí, když na přední straně hodinek najde nápis 15 007 GAUSS. Toto číslo bude označovat i počet vyrobených kusů této série, které je vyryté i na zadním víčku.

Kromě kódového označení britského agenta a síle odolnosti magnetickému poli budou nejnovější bondovky vynikat žlutou centrální vteřinovou ručičkou s erbem rodu Bondů, která bude na modrém ciferníku s vyrytími obrysy erbu asi nejviditelnějším prvkem. Přece pro člověka s povolením zabíjet jsou sekundy nejdůležitější. To, jak agent 007 využije hodinky s novými funkcemi, uvidíme až přímo při sledování jeho nejnovější „mise.“