Využití síly AI bude v roce 2023 klíčové

Využití síly AI bude v roce 2023 klíčové 1

Umělá inteligence se stává společnou nití, která pomůže automobilkám vést, inovovat a řešit problémy.

S hrozící recesí a spoustou nejistoty čelí společnosti v roce 2023 stejným imperativům jako dříve: vést, inovovat a řešit problémy. Společnou nití při dosahování těchto cílů se stává umělá inteligence (AI). Zde je několik předpovědí pro automobilový průmysl v roce 2023.

 

Výcvik autonomních vozidel v metaverse

Více než 250 výrobců automobilů a nákladních vozidel, startupů, poskytovatelů dopravy a mobility jako služby vyvíjejících autonomní vozidla se potýkají s jednou z nejsložitějších výzev v oblasti AI současnosti. Jednoduše není možné se setkat se všemi scénáři, které je nutno zvládnout testováním na silnici, takže velká část průmyslu se v roce 2023 obrátí na virtuální svět. Sběr dat na silnici bude doplňován virtuálními flotilami, které budou generovat data pro výcvik a testování nových funkcí před jejich nasazením. Vysoce věrná simulace bude provázet autonomní vozidla prakticky nekonečnou řadou scénářů a prostředí. Budeme také svědky pokračujícího zavádění digitálních „dvojčat“ pro výrobu vozidel s cílem zlepšit efektivitu výroby, zefektivnit operace a zlepšit ergonomii a bezpečnost pracovníků.

 

Přesun do cloudu

Rok 2023 přinese do odvětví dopravy více nabídek softwaru jako služby (SaaS) a infrastruktury jako služby. Vývojáři budou mít přístup ke komplexní sadě cloudových služeb, aby mohli navrhovat, nasazovat a využívat metaverse aplikace kdekoli. Týmy budou navrhovat a spolupracovat na 3D pracovních postupech – jako je simulace vývoje autonomních vozidel (AV), zážitky ve vozidle, cloudové hry a dokonce i konfigurátory automobilů dodávané přes web nebo v showroomech.

 

Concierge zabudovaný ve vozidle

Pokroky v konverzační AI, zpracování přirozeného jazyka, detekce gest a animace avatarů si razí cestu do vozidel nové generace v podobě digitálních asistentů. Tento AI concierge může provádět rezervace, přistupovat k ovládání vozidla a poskytovat upozornění pomocí porozumění přirozenému jazyku. Pomocí vnitřních kamer, hlubokých neuronových sítí a multimodální interakce budou vozidla schopna zajistit, že pozornost řidiče bude věnována silnici, a také, že po dokončení cesty nezůstane ve voze žádný cestující ani zvíře.