Omega představila světově první hodinky s oranžovou keramikou

Omega představila světově první hodinky s oranžovou keramikou 1

Od poslední a výrazné změny kolekce Seamaster Planet Ocean 600M uběhl už nějaký ten rok a svými  potápěčskými proporcemi a výkonnými in-house kalibru si za tu dobu stihla získat zápěstí nejen nadšence velkých hodinek.

Při předchozím osvěžení Omega vsadila na zaručené materiály jako je ocel, zlato a titan. K dalším inovacím se přibližovala již v roce 2009, kdy společnost oznámila produkci hodinek, jejichž lunety budou vyrobeny ze speciální ultralehké a nezničitelné slitiny Liquidmetal, což mělo být odpovědí na ROLEX opěvovaný Cerachrom.

Zatímco čas plynul, obchodní společnost stihla představit dvě speciální edice Liquidmetal s modrou a černou keramikou. Jedny v limitovaném počtu a druhé v nelimitovaném.

Podle nejnovějších informací tentokrát Omega posunula laťku o něco výše. Na svět se chystá světová premiéra Seamaster Planet Ocean GMT Orange Ceramic v počtu 8 exemplářů pro celý svět. Pro společnost, jako je Omega, je to velký krok vpřed a i když se tento model nedočká místa v generálním katalogu a spíše bude věnován nesmrtelník, s novinkou vás rádi seznámíme.

Výsledkem řemeslného zpracování a inovace jsou potápěčské hodinky vyrobené z neobvyklého materiálu, platiny 950, což znamená, že 950 z 1000 dílů slitiny je čistá platina. Vysoce voděodolné pouzdro až do 600M o velikosti 43.50mm ukrývá nový in-house caliber 8615 vybavený vláskem Si14, díky kterému je na hodinky poskytnuta čtyř letá mezinárodní záruka.

Nové Seamaster Planet Ocean s obousměrnou 24-hodinovou GMT lunetou je světově premiérový model, kdy společnost Omega představila svůj patent-oranžovou keramiku. Kromě spolehlivé čitelnosti hluboko pod hladinou, jsou hodinky vhodným společníkem pro malého cestovatele. Pomocí centrálních ručiček, vnitřní (červené) ručičky a vnější GMT lunety dokáží zároveň zobrazovat až tři časy. A proč jsem výše zmínil Liquidmetal? Pro výrobu GMT číslic na lunetě, trojúhelníku se svítícím jezdcem a vnitřní části lunety byla použita speciální slitina platiny 850 a Liquidmetalu.

Zadní strana se nese ničím nerušeným pohledem na Co-axiální strojek, speciálním gravírem symbolizující pořadové čislo objemovým a nápisem „World Premiere“.

Vysoce kontrastní ciferník platinového nádechu chráněn safírovým sklíčkem je vyzdoben ručně vkládanými indexy z 18karátového bílého zlata střídající číslice z oranžového hliníku. Z bílého zlata jsou rovněž vyrobeny i centrální ručičky (sekundy, minuty, hodiny).

Exkluzivní modely vystrojeno integrovaným oranžovým koženým řemínkem z aligátora spojeném překlápěcí sponou z platiny 950 budou dodávány v dřevěném boxu, ve kterém si majitel najde také kaučukový řemínek s nástrojem pro snadnou výměnu.