Omega Speedmaster CK2998: legendární model se vrací v omezeném počtu

Omega Speedmaster CK2998: legendární model se vrací v omezeném počtu 1

Opravdu zajímavé kousky si na Baselworld 2016 připravila Omega. Jeden z nich stojí určitě za mimořádnou pozornost: Omega Speedmaster CK2998 Limited Edition.

Jedná se o limitovanou, moderní edici modelu Speedmaster CK2998, který patřil ještě mezi původní modely. Nová verze si zachovala strojek Calibre 1861 s ručním tahem, avšak došlo k mírné úpravě exteriéru. Ciferník kombinuje elegantní modrou a stříbrnou barvu, čehož výsledkem jsou hodinky s čistým vzhledem. O nic hůře na tom nebyl ani původní model nesoucí se v duchu hnědé a zlaté. Barevná kombinace u nového modelu je však na dnešní poměry o něco atraktivnější.

Nový Speedmaster CK2998 si zachovává šířku 39.7mm a disponuje lunetou z modré keramiky, na níž je tachometr Super-LumiNova. Ciferník sestává především z rhodia, a co může někoho potěšit, je sekundová ručička s kruhovým zakončením. Ručičky ukazující hodiny a minuty si zachovaly typický „šípkový“ tvar.

Omega Speedmaster CK2998 Limited Edition stojí 4 970 € a do prodeje se dostane jen 2 998 kusů s tím, že číslo vašeho kusu budete mít vygravírované na spodní straně hodinek.