Majid Al Futtaim vtrhl na trh s luxusním bytovým zařízením spolu s Poltrona Frau

Majid Al Futtaim vtrhl na trh s luxusním bytovým zařízením spolu s Poltrona Frau 1

Majid Al Futtaim, jedna z největších dubajských společností soukromého sektoru a přední provozovatel nákupních center na Středním východě, rozšiřuje své portfolio luxusních nabídek prostřednictvím partnerství s italskou značkou luxusního nábytku a interiérů Poltrona Frau.

Majid Al Futtaim Lifestyle podepsal dohodu o získání práv na produkty Poltrona Frau ve Spojených arabských emirátech, což znamená jeho první vnik do kategorie luxusního bytového zařízení. Dubajský maloobchodní gigant, jehož obchodní zájmy zahrnují také sektory nemovitostí, životního stylu, volného času a zábavy na Středním východě, v severní Africe a Asii, pomůže staleté italské značce k růstu v druhé největší ekonomice arabského světa a v pozdější fázi i na širším Středním východě, řekl Fahed Ghanim, výkonný ředitel Majid Al Futtaim Lifestyle.

Společnost přivede Poltrona Frau do některých ze svých nejlepších nákupních destinací, včetně otevření vlajkového showroomu v nákupním centru Mall of the Emirates koncem tohoto roku. V rámci expanze se rovněž rozšíří stávající obchod značky Jumeirah. Partnerství podporuje geografickou strategii expanze Majid Al Futtaim Lifestyle, která se zaměřuje na získávání a rozvoj značek a aktiv v 5 základních kategoriích: móda, domácnost, multi-brand, maloobchod a krása.

„Vytváříme luxusní komunity a sídla, kde máme skutečnou poptávku po tomto typu produktů, takže se automaticky hodí do našeho ekosystému,“ řekl.

Majid Al Futtaim vtrhl na trh s luxusním bytovým zařízením spolu s Poltrona Frau 2
ukázky interiérů od Majid Al Futtaim Lifestyle

Majid Al Futtaim Lifestyle také vybuduje strategický inventář společnosti Poltrona Frau, která sloužila projektům včetně Dubajské opery a Louvre Abu Dhabi v SAE k okamžitému plnění objednávek. Zákazníci dříve museli na dodávky luxusního koženého nábytku čekat měsíce. Společnost Poltrona Frau, založená v roce 1912 v italském Turíně, dodává své produkty do některých ikonických světových muzeí, hotelů, divadel, ambasád a cestovních salonků. Vytvářela rovněž interiéry leteckých společností a také zakázkové čalounění automobilových gigantů, jako jsou Ferrari, Maserati, Alfa Romeo a Land Rover.

 „Partnerství s Majid Al Futtaim je prvním krokem na cestě, jejímž cílem je upevnit Poltrona Frau jako špičkovou značku luxusního životního stylu v SAE a na Středním východě a poskytnout nejelitnějším zákazníkům exkluzivní řešení pro jejich domovy, kanceláře a veřejné prostory,“ řekl Nicola Coropulis, generální ředitel společnosti Poltrona Frau.

„Věříme, že rozsáhlý ekosystém Majid Al Futtaim LIfestyle a jeho schopnost interpretovat skutečného ducha značky pomůže pozvednout Poltrona Frau na další úroveň a urychlí naši strategii růstu v celém regionu.“

Poptávka po luxusním zboží v šestičlenném ekonomickém bloku GCC (Rada pro spolupráci arabských států v Zálivu) překonala v roce 2021 úroveň před pandemií, protože tržby vzrostly o 23 % oproti úrovním zaznamenaným v roce 2019, podle zprávy luxusního maloobchodníka Chalhoub Group se sídlem v Dubaji. Očekává se, že trh v roce 2023 dosáhne 11 miliard dolarů (z 9,7 miliardy dolarů v roce 2021), přičemž dle zprávy, která byla připravena ve spolupráci s módní komisí saúdskoarabského ministerstva kultury, poroste složeným ročním tempem 7 %. Společnost pro průzkum trhu Imarc Group, která odhaduje hodnotu luxusního trhu GCC na konci roku 2021 na 12,5 miliardy dolarů, očekává, že se do roku 2027 téměř zdvojnásobí na 24 miliard dolarů a během pětiletého období počínaje rokem 2022 poroste o téměř 12 % ročně. Ghanim uvedl, že poptávka po luxusním zboží zůstala odolná i během pandemie a očekává, že zůstane silná navzdory růstu inflace a strachu z globálního ekonomického zpomalení.

„Věříme si díky našim spotřebitelům a poptávce, které jsme svědky,“ řekl pan Ghanim. „Cítíme, že akvizice podniku přidá spoustu potenciálu vzhledem k velikosti našeho ekosystému a naší schopnosti rozšířit dosah značky.“

Společnost, která za posledních 5 let přepracovala své portfolio, se chystá koncem tohoto roku oznámit akvizici další značky. Dohoda je téměř hotová, řekl a dodal, že společnost nemá zájem agresivně rozšiřovat portfolio svých značek. Zaměřuje se na značky, které dokážou dlouhodobě udržet konzistentní poptávku a mohou významně přispět k nejvyšší linii Majid Al Futtaim Lifestyle. Růst jejich stávajících značek, včetně Lululemon’s, CB2, Abercrombie & Fitch, LEGO, AllSaints, Crate & Barrel, vedl k dvoucifernému ročnímu růstu tržeb na více než 217 milionů USD v roce 2022. Nové přírůstky do portfolia pomohou společnosti dále růst přitom, jak pokračuje v rozšiřování fyzických i digitálních obchodů pro své značky v celém prostoru GCC.