Omega Speedmaster Mark II Chronograph. Návrat mise Apolo 11 na Měsíc

Omega Speedmaster Mark II Chronograph. Návrat mise Apolo 11 na Měsíc 1

V posledních letech jsme se stali svědky triumfálních návratů různých hodinářských modelů či kolekcí. Mezi takové nejúspěšnější návraty určitě patří modely jako Monaco od TAG Heuer nebo kolekce Transocean od Breitling.

Společnost Omega také nezahálí a svým zákazníkům, možná později narozeným, přibližuje kousek své hodinářské historie. Za vyvolený model si tentokrát Omega vybrala z řad kolekce Speedmaster. Jedná se o model, který byl vyroben přesně v období, kdy Apollo 11 přistálo na Měsíci. Omega Speedmaster Mark II Chronograph je věrná kopie původního modelu, který si drží designové prvky 20. století, ale s technologickým nádechem moderní doby.

Zatímco model s roku 1969 obsahoval ručně natahovací strojek, tento už má automatický kalibr 3330 s Co-axiálním krokem a SI14 (křemíkový vlásek). Kalibr hodinkám propůjčuje rezervu chodu cca 48 hodin. Ručičky jsou potaženy Super-LumiNova a sklíčko antireflexní vrstvou s oranžovým nádechem.

Vlastnosti: průměr 42 mm, Vodě odolnost: 100 M, Pouzdro: ocel, safírové sklíčko, Funkce: chronograf, tachymetrická stupnice, datový věnec, Kalibr: 3330 s Co-Axial, Si14, rezerva chodu 48 hodin.