18 možností, jak doma uplatnit prvky v boho stylu

18 možností, jak doma uplatnit prvky v boho stylu 1

Uvolněná, globálně inspirovaná estetika boho stylu ohýbá tradiční pravidla pro design, aby vytvořila personalizovaný vzhled. Přijměte vibrace tohoto stylu prostřednictvím následujících nápadů.  

Boho styl zahrnuje eklektickou směsici barev, vzorů a textur. Uvolněná pravidla si přizpůsobují obvyklá pravidla při zachování zřetelné, identifikovatelné atmosféry. Přijměte ho s následujícími kreativními nápady na výzdobu a udělejte z Vašeho domova originální personalizovaný prostor, ve kterém se Vám bude dobře žít.

 

Boho nápady do ložnice

Odvážné, barevné vzory jsou charakteristickým znakem bohémské výzdoby domova. Uplatněte  boho styl ve Vaší ložnici vrstvením vzorovaných místních koberců, přehozových přikrývek a polštářů. Vyberte si řadu vzorů (jako jsou pruhy nebo shibori), ale držte podobné barevné palety, aby byl vzhled konzistentní. Pro završení vzhledu přidejte lavici na konci postele (jako je tato: Better Homes & Gardens Cream Upholstered Bench).

 

Jednoduchý bohémský styl

Bohémský styl umožňuje experimentovat se zářivými barvami a osobitými doplňky, ale může také nabrat tlumenější a sofistikovanější nádech. Do svého prostoru ho můžete začlenit menším způsobem tím, že vyberete jedinečné vzory a textury. V této ložnici bohémský prvek představují polštáře s třásněmi a tapety inspirované damaškem. Přesto černobílé barevné schéma udržuje úpravný dojem.

 

Venkovní bohémská výzdoba

Vytvořte venkovní prostor ve stylu boho, který bude ideální pro večerní relaxaci a bezstarostnou zábavu. Rozhodněte se pro neformální možnost sezení, která optimalizují pohodlí (jako je Better Homes & Gardens Cuddle Chair). Pod ní umístěte několik vrstev koberečků, které trávník promění v útulný venkovní prostor. Ujistěte se však nejprve, že jsou všechny koberečky a nábytkové tkaniny vhodné pro venkovní použití.

18 možností, jak doma uplatnit prvky v boho stylu 2
ilustrační foto

Veranda inspirovaná bohémským stylem

Tato veranda se svými marockými prvky a vzory je nezaměnitelným příkladem boho stylu. Vysoká pohovka s textiliemi s třásněmi a všestranný kožený pouf vytvářejí útulné místo pro čtení knihy nebo zábavu s hosty. Girlandy a lustry zavěšené v různých výškách vedou oko nahoru, zatímco zdobený skládací paravan skýtá soukromí.

 

Bohémská výzdoba malého prostoru

Maximalizujte skloněné (vikýřové) stropy tím, že malý prostor použijete pro palandy. Eklektický bohémský styl je ideální pro neladící povlečení a nábytek, takže shromažďujte starožitné nebo levné předměty, kterými místnost vybavíte. Zde stěny z obílených desek nechávají vyniknout zajímavým vzorům a pestrým barvám.

 

Eklektická domácí kancelář

Když budete vytvářet bohémský dekor, neváhejte smíchat a sladit styly. Tato domácí kancelář kombinuje huňatý marocký koberec se stolem ze skládky, vycpanou pohovkou chaise longue, moderní krychlovou knihovnou a akcenty ze 70. let. Bílé stěny a podlaha umožňují, aby vynikly pestřejší kousky.

 

Boho obývací pokoj

Textilie a umělecká díla jsou snadný způsob, jak do svého prostoru vnést styl boho. Položte barevný koberec přes Váš stávající a poté se zásobte různými ozdobnými polštáři: vyšívanými, potištěnými, pošitými korálky nebo zdobenými třásněmi. Dodejte stěnám barvu zavěšením galerie se zarámovanými kresbami a obrázky.

 

Boho se setká s moderním

Neutrální pozadí z krémově bílých a teplých druhů dřeva umožňuje, aby se méně obvyklé bohémské volby staly ústředním bodem v místnosti. Tento primárně neutrální jídelní prostor spojuje růžové drátěné židle s moderními tvarovanými bílými, kdy oba typy židlí stojí vedle tradičního stolu.  Zbývajících akcentů, jako je například zavěšené svítidlo ve tvaru černého globusu, je jen málo, ale udělají hodně.

 

Barevný boho styl

Pokud máte rádi mnoho různých stylů, zaměřte svůj dekor na jednu barvu. Mnoho prvků v této ložnici (nebesa nad postelí, quiltová přikrývka, polštáře a obrazy) mají silné a rozmanité vzory. Kombinace dobře funguje, protože vše má převážně stejný odstín růžové.

 

Neutrální boho nápady

Bohémský styl nemusí být nadměrně barevný. Když jsou prvky správné shromážděny a navrstveny, může působit umělecky i směs hnědých odstínů. Tomuto bohémskému jídelnímu prostoru dominují tóny zvětralého dřeva a světle hnědé. Starý koberec nese náznaky růžové a oranžové a rostliny poskytují svěžest.

 

Sofistikovaný styl Boho-Chic

Bohémský styl je často charakterizován jako neomezený, ženský a uvolněný, ale existuje způsob, jak ho elegantně povznést. Přijměte zábavné vzory a odvážné barvy, které máte rádi, ale zmírněte je tmavým bohatým uhlově/čokoládově hnědým pozadím. Při výběru tkanin se rozhodněte pro luxusní hedvábí a samet. Nakonec přidejte zlacený prvek pomocí kovového svítidla nebo akcentů.

 

Vozík na občerstvení v boho stylu

Využijte prázdné místo na stěně tak, že jej proměníte v praktický prostor pro podávání drinků. V souladu s boho stylem hledejte vozík z ratanu či dřeva namísto skla nebo kovu. Pro tento obývací prostor je definující graficky červeno-bílý koberec, rostliny v květináčích a čalouněné židle. Umělecká díla a osobité svítidlo nad vozíkem přidávají barvu a zajímavost.

 

Nápady na boho obývací pokoj

Začlenění bohémského stylu do Vašeho domova neznamená začít znovu. Místo toho smíchejte uvolněný styl s Vaším stávajícím dekorem a zacilte na jednu centrální oblast, jako je podlaha nebo stěny. V tomto obývacím pokoji pomáhá dvojice koberečků (zvířecí kůže ležící na větším jutovém koberci) celkovému prostoru udělat velký krok směrem k bohémskému stylu. Veselé polštáře oživí tradiční nábytek, zatímco fíkovník přidává teplo.

 

Vzory v boho stylu

Můžete vytvořit obrovský dopad, aniž byste se zruinovali, když zavěsíte na akcentní stěnu dynamické tapety, jako je květinový nebo botanický tisk. Aby se vyvážila rušnost vzoru, v místnosti se opakují jemné kulaté tvary u zrcadla, lehkého svítidla a jídelního stolu. Vzhled spojuje barvená paleta založená na stejné barvě teplého dřeva.

 

Boho dětský pokoj

Směsice kusů se zvířecími motivy poskytuje mladistvé pojetí bohémského stylu v dětském pokoji či herním prostoru. Téma rozšiřují obrázky, osvětlení, ale také jednoduchý houpací kůň. Jasně vzorovaná tapeta zvyšuje dopad, zatímco zajímavá girlanda představuje dekoraci, kterou lze vyměnit.

 

Bohémská ložnice

Vystavte úžasnou přehlídku barev tím, že ji zavěsíte na zeď Vaší ložnice. Textilie vytváří stylovou náhradou za čelo postele, když je vycentrována za postelí. Klíčem je zavěsit ji vysoko, aby bylo vidět co nejvíce vzoru.

 

Jednoduše dosažitelný boho styl

Látka charakteristická pro bohémský styl, jako je batikovaná nebo s potiskem suzani, představuje snadný způsob, jak uplatnit eklektický styl v jakémkoli prostoru. Kromě odvážného modrého batikovaného závěsu kolem stolku, zarámovaného etnického náhrdelníku, architektonického obkladu ze skládky a grafického uměleckého díla pomáhají vstupní hale propůjčit vrstvený a „sběratelský“ vzhled.

 

Vzdušná boho výzdoba

Tato teplá ložnice má několik klasických boho prvků včetně polštáře s vyšívaným vzorem suzani, zrcadla ve tvaru slunce a stolního ubrusu s třásněmi. Prostor přitom působící svěží díky stropu nečekaně vymalovanému zelenou barvou džungle. Dávka vzdušných bílých, bohatých dřevěných tónů a teplých zlatých akcentů udržuje dobrodružnou volbu barev bez v pocitu zahlcenosti.

Maximalistický styl