Paláce Alhambra, Nasrid + Flamenco show v Jardines de Zoraya

Paláce Alhambra, Nasrid + Flamenco show v Jardines de Zoraya 1

Palác Alhambra je jednou z nejvíce oslňujících kulturních památek, které může Španělsko nabídnout. Tento rozsáhlý komplex, který se nachází na okraji španělského města Granada, je dokonalým příkladem maurské architektury, jenž svou majestátností a detailností dekorace přitahuje návštěvníky z celého světa. Nasridské paláce, součást tohoto komplexu, jsou zvláště známé pro svou sofistikovanou vnitřní výzdobu, včetně jemných dřevořezeb a omítkových prací, které zdobí stěny a stropy. Přestože každá místnost a každý dvůr v Nasridských palácích vypráví svůj vlastní příběh, celý komplex dohromady tvoří harmonický celek, který zrcadlí bohatou historii a kulturu, která ovlivnila této oblasti.

Rezervujte si výhodnou vstupenku –  bez čekání ve frontě, kterou můžete kdykoliv bezplatně zrušit.

Otevírací doba

Alhambra
Čtvrtek 08:30 – 20:00
Pátek 08:30 – 20:00
Sobota 08:30 – 20:00
Neděle 08:30 – 20:00
Pondělí 08:30 – 20:00
Úterý 08:30 – 20:00
Středa 08:30 – 20:00

Nedaleko od vchodu do tohoto historického skvostu se nachází zahrady Jardines de Zoraya, místo, které je samo o sobě oázou klidu a krásy. Tyto zahrady, které jsou pojmenovány po jedné z posledních moriských princezen, jsou domovem nejen rozmanitých druhů rostlin a květin, ale také poskytují prostor pro jednu z nejautentičtějších a nezapomenutelných flamenco show v regionu. Flamenco, tradiční španělský tanec, je výrazem hlubokých emocí a vášně, a v prostředí nabývá na intenzitě. Představení se konají pod širým nebem, kde tanec a hudba rezonují mezistěnami zahrady, tvořící tak nezapomenutelný zážitek pro všechny přítomné.

Spojení návštěvy paláce Alhambra, s jeho historickým významem a architektonickou krásou, a následné zhlédnutí flamenco show v Jardines de Zoraya, poskytuje návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat a zažít dva neodmyslitelné prvky španělské kultury. Tento zážitek není jen o poznávání historie a umění, ale je to také oslava života a vášně, která je pro Španělsko tak charakteristická.

Vylepši si zážitek

Prozkoumej další možnosti vstupenek včetně prohlídek a městských karet.

Zjistit více