Ostrov Patmos

Ostrov Patmos 1

Patmos je známý jako „Svatý ostrov“ nebo „Jeruzalém egejské oblasti“, protože zde údajně pobýval svatý Jan vyhnaný římským císařem Domitianem. Podle legendy je Jeskyně Zjevení (Jeskyně Apokalypsy) místem, kde svatý Jan uslyšel Boží hlas a napsal Knihu Zjevení (95 n.l.). Dnes se tato posvátná jeskyně nachází mezi přístavem Skala a městem Patmos a je významným cílem křesťanských poutí.

Na kopci nad městem Patmos se zvedá Klášter sv. Jana Teologa z 11. století, který se podobá opevněnému hradu s impozantními obrannými zdmi a věžemi s cimbuřím. Klášter je prosulý svojí pokladnicí/knihovnou, která se může chlubit rozsáhlou sbírkou starých knih včetně částí rukopisu evangelia sv. Marka z 6. století. Hlavní klášterní kostel Katholikon nadchne návštěvníky svými freskami z 12. století a vynikající akustikou, která dává vyniknout byzantským zpěvům během mše. Klášter sv. Jana Teologa a Jeskyně Zjevení jsou památky UNESCO.

Ostrov Patmos 2
Patmos Jeskyně Zjevení

Ostrov Patmos je rovněž ideálním místem pro relaxaci na pláži, procházky přírodou a pěší turistiku. Většina ostrova nabízí úžasnou přírodní scenérii, především krásné pobřeží s dramaticky působícími útesy, chráněnými zátokami a krytými plážemi. Milovníci slunce a outdoorových aktivit mají rádi pláž Kampos, která nabízí vynikající vybavení pro vodní sporty a také tradiční rybí taverny. Skvělou pláž pro plavání naleznete ve vesnici Grikos. Zábavu milující přístavní městečko Skala zase nabízí mnoho venkovních kaváren, hotelů a nábřežních taveren, které podávají čerstvě ulovené ryby.

Hlavní turistické atrakce Řecka

Akční nabídka ubytování