OSTROV SVATÝ BARTOLOMĚJ: LUXUS PRO VYVOLENÝCH

OSTROV SVATÝ BARTOLOMĚJ: LUXUS PRO VYVOLENÝCH 1

V roce 1493 objevil Kryštof Kolumbus místo s názvem Svatý Bartoloměj, malý tropický ostrůvek mezi Atlantským oceánem a Karibským mořem. Dnes zde hledají útočiště převážně slavní a bohatí lidé. Nachází se zde jen pár velmi malých, ale špičkových hotelů. Na pláži kousek od hlavního města Gustavia stojí jeden z nejlepších hotelů světa.

Na ostrově se každý rok ubytuje kolem sedmdesát tisíc lidí. Vzhledem k omezené kapacitě hotelů jedná převážně o luxusní soukromé vily, kterých tu je několik stovek. Odhadci nemovitostí tvrdí, že díky obrovskému poptávky a exkluzivitě ostrova zde luxusní vila na pláži stojí i desítky milionů euro.

Malé designové hotely, gurmánské restaurace, drahé butiky a v dálce na tyrkysové hladině kotevní obrovská zámořská loď.

Hotel Eden Rock zde dal nedávno k dispozici luxusní apartmán Christopher Columbus Suite, který pojmenoval na počest Kolumba. Luxusní rezidence se nachází na vrcholu skály odkud poskytuje panoramatický výhled na moře. Stavba je otevřeného konceptu s okny sahajícími od podlahy až ke stropu. Podlahová plocha je luxusních 2.200 metrů čtverečních. V apartmánu se nachází velký jídelní kout, vlastní bar, prostorné přepychové ložnice, velká koupelna se sprchou a samostatný šatník. Dubové podlahy a kararské mramor přidávají moderní a vzdušný pocit. Venku se nachází velká terasa s přístupem do dalších apartmánů, takže toto obydlí je ideální volbou pro velké skupiny. Ceny za ubytování zde začínají na $ 4 373 dolarů.

Svatý Bartoloměj je součástí Malých Antil, ale život místních obyvatel je zde na velmi vysoké úrovni. Ostrov byl sto let švédskou kolonií. Francie ho totiž v 18. století vyměnilo za obchodní práva v oblasti Baltu. Hlavní městem je Gustavia, které bylo založeno na památku švédského panovníka Gustava III. Pokud sem připlujete lodí z nedalekého svatého Martina s největší pravděpodobností se vylodíte právě zde.

Svatý Bartoloměj je rájem gurmánů. Všechno se tu točí kolem francouzské a kreolské kuchyně. Jemnost a umírněnost francouzské kuchyně vhodně doplňují ostré chutě a nečekané kombinace té kreolské. Největším pokladem ostrova jsou však bílé pískové pláže. Na pláži St. Jean končí letištní dráha malého místního letiště s délkou pouhých 650 m. Létat sem mohou jen menší stroje ale i přelet malého letadla těsně nad vámi může být nečekaným zážitkem.

Ostrovy Malých Antil, včetně ostrova Svatého Bartoloměje, jsou častou a velmi oblíbenou zastávkou luxusních zámořských parníků. Podle odhadů sem takto každý rok alespoň na pár hodin dorazí asi 130 tisíc turistů. Přestože Svatý Bartoloměj již není součástí Evropské unie, euro zde zůstalo oficiální měnou. Zároveň francouzština zůstala oficiálním jazykem.