Deset znaků blížícího se rozchodu

Deset znaků blížícího se rozchodu 1

Ne každý vztah má pohádkový konec: „Žili šťastně dokud nezemřeli.“ Mnoho párů vydrží spolu sotva několik let a přijde na řadu rozchod. Pokud v tomto článku najdete vás a vaši polovičku, váš vztah se brzy skončí.

10. Méně kontaktu
Když jste se dali dohromady, nevěděli jste se jeden druhého nabažit. Stále jste si psali a volali minimálně jednou za hodinu. Nyní se jí raději neozvete ani když to potřebujete ao zvedání její hovorů ani nemluvíme.

9. Žádné řeči o budoucnosti
Přirozenou součástí perspektivního vztahu je plánování společné budoucnosti. Ať už jde o snění o společném bydlení nebo vybírání jmen dětí, vše dodává pocit, že se budete stále navzájem milovat a společně zestárnete. Když se už neumíte popovídat ani o plánech na společnou dovolenou, je pravděpodobné, že naplánujete už jen rozchod.

8. Málo snahy
Na začátku jste si uměli okamžitě vymyslet společný program – procházky, opékání, pikniky, spontánně výlety … Nyní si nevíte ani najít čas, kdy byste mohli udržovat plamínek vášně ve vztahu. Nejraději jste, pokud můžete dívat telku, aniž jste spolu mluvili.

7. Vážné hádky
Kdysi byly vaše hádky na úrovni dětí ve školce. Nyní vypadají jako předzvěst třetí světové války. Nejcitlivější body, kterými ji dokážete zničit jsou: její váha, její vzhled a její matka, to vy dobře víte a nebojíte se je použít. Ona zase ví, čím podřeže vás – vysmívá se vaší sexuální neschopnosti a říká svým kamarádkám, jakého ho máte malého.

6. Konec škorpení
Ještě nedávno jste malé popichování oboustranně brali s humorem, ale dnes ji dokážete vytočit do nepříčetnosti jakýmkoli slůvkem. Ani se nenadějete a ve vteřině na vás pustí vlnu výčitek, kvůli naprosté drobnosti. Pokud nyní nekapitulujete a neukončíte to jednou provždy, můžete očekávat, že se to bude pouze zhoršovat.

 
JUP189ff8_rozvod5

5. Hádky na veřejnosti
Neshody jsou samy o sobě nepříjemné, ale když se už nestydíte hádat ani na veřejnosti, tak je nad slunce jasné, že vztah se vymkl kontrole. Pokud vám je jedno, kdo slyší a vidí vaše problémy, dáváte najevo, že jste přišli o veškerý respekt vůči partnerce.

4. Více času o samotě
Kdysi jste se snažili strávit každou možnou minutu spolu, sprchovali jste se ve dvojici, setkávali jste se na oběd a po práci jste ji chodil vyzvednout, i když vám to bylo od ruky. Nyní chcete trávit volný čas s kamarády nebo být v práci přesčas, jen abyste nemuseli být s ní více, než je nezbytně nutné. Touha po svobodě i vzpomínání na bývalé vztahy jsou předzvěstí blížícího se rozchodu.

3. Tajemství
Základem každého funkčního vztahu je důvěra, což zahrnuje vzájemné mluvení si o všem do nejmenších detailů, bez lží a tajemství. Pokud to najednou zmizí, vztah ztrácí pevnost a význam. Nemůžete věřit partnerce, o které jste se dozvěděli závažné věci od jiných lidí, tehdy je načase ukončit to.

2. Změna pohledu
Pamatujete si, jak se vám líbil její neobyčejný smích a její nosík byl rozkošný? Dnes tentýž smích už nemůžete snést a nos se podobá prasečí rypák. Když se podíváte na partnerku a už ji nevidíte tak jako kdysi, váš vztah má své dny sečteny.

1. Žádný sex
V začátcích vztahu jste si to rozdávali i několik krát denně, že i zajíci při vás působili jako mniši v celibátu. Pak touha začala mizet až se úplně ztratila. Když odejde i poslední jiskra a sexuální život s partnerkou se dostane na bod mrazu, je na čase ukončit trápení a začít novou životní etapu.