Panasonic TX-65CZ950: nejlepší televize na světě?

Panasonic TX-65CZ950: nejlepší televize na světě? 1

Má Panasonic nejlepší telku na světě? Mnohé světové recenze a nezávislé testy tomu dávají za pravdu. Ne Samsung, ne Sony ani LG ale Panasonic. Panasonic je tou značkou, která dosud vyrobila televizor s nejkrásnějším obrazem.

Řeč je o novém UHD TV s úhlopříčkou 65-palců (163 cm) a technologií OLED. Novinka byla představena na veletrhu IFA 2015, který se konal začátkem září v Berlíně. Jde o první vlajkovou loď společnosti s OLED panelem. Předpokládáme, že ten pochází od LG nakolik Panasonic vlastní OLED výrobní linkou nedisponuje. V případě, tohoto špičkového modelu lze hovořit o druhé generaci OLED panelů s ještě lepším obrazem.

Televize má nativní Ultra HD (3 840 x 2 160 px) rozlišení. Displej typu OLED obsahuje technologii Superb Motion Drive. Dynamický rozsah a barevná přesnost těchto obrazovek výrazně překonává možnosti slavných plazem o běžných LCD televizorech nemluvě. Je to vůbec první OLED televizor s rozlišením 4K, který získal mezinárodně uznávaný standard THX. Nový televizor také podporuje technologii HDR. Obraz v HDR se vyznačuje širším tonálním rozsahem mezi jasy a stíny, což znamená více detailů ve světlých i tmavých oblastech.

Nejlepší televizor na světě je zakřivený. Nejdeme a ani nechceme rozebírat klady a zápory zakřivených obrazovek. Faktem zůstává, že kvalita obrazu tohoto televizoru je bezkonkurenční, bez ohledu na to zda se vám jeho křivka líbí nebo ne. Novinka je vybavena nejrůznějšími technologiemi, které obraz ještě více vylaďují. Nechybí Advanced Contrast, 4K Pure Direct apod., Které najdete i v současných top modelech výrobce.

O zvuk se stará zabudovaná sestava s výkonem 60 W (2x 10 W + 2x 10 W + 2x 10 W) s režimem VR-Master Audio 2.1 Surround.

Při designu se výrobce inspiroval luxusním nábytkem a navrhl televizor tak, aby na něj byl pěkný pohled z libovolného místa v obývacím pokoji. Tvoří tak mimo jiné i velmi elegantní doplněk interiéru. Tenké tělo se zaoblenou zadní stranou má dokonce čalounění z Alcantary! Za cenu 10.000 EUR jde o nejdražší běžně dostupný televizor na trhu. První zájemci si budou moci zakoupit ještě letos před Vánocemi.