PENÍZE – CESTA KE ŠTĚSTÍ? JAK SI JI VYBUDOVAT?

PENÍZE – CESTA KE ŠTĚSTÍ? JAK SI JI VYBUDOVAT? 1

Ve svém životě jsem se naučil, že čas jsou peníze. Poslouchal jsem to od člověka, který mi je příkladem; dosáhl toho již hodně. Ve věku 14 – 18 let si většina neuvědomuje, že na sobě třeba makat, abyste měli kdy a jak si užít život.

Přemýšlíme nad všemožnými party, kamarády, přítelkyněmi a vším, co je právě IN. Problémem však je, že si pozdě uvědomíme, což je hlavním nástrojem štěstí v dnešní době. Vyzní to příliš povýšeně a mnoho lidí mě za to i nenávidí, ale je to tak. Hlavním strůjcem štěstí jsou peníze.

Viděli jste nešťastného člověka, který má peníze? Možná ano, ale dokáže na to zapomenout, když si to má čím vynahradit.

Znáte ten pocit, když přijdete do obchodního centra, v peněžence máte 10 eur a můžete si koupit akorát tak ponožky. Není správné začít naříkat a stěžovat se, proč jste právě vy na tom tak; proč se nemáte jako prase v žitě. Důležité je s tím něco udělat. Podniknout něco, čím to změníte.

“ Problém není v tom, že jsou věci drahé, to jen my málo vyděláváme.”

Nastává otázka jak? Mám 15 let, nemám potřebné vzdělání, málo let – toto jsou jen výmluvy, jako když se vám nechce jít běhat. Důvod se vždy najde. A úspěch je jen pro lidi, kteří se snaží a usilují. Začněte brigádou. Vždy je lepší začít než většina populace, než jen čekat na spásu.

Je možné, že za svou práci nebudete dostatečně ohodnocen a všechno vám bude lézt krkem, ale naučíte se odpovědnosti a začnete si vážit peníze. Nejde nám však o to, abychom si peníze cenili a odkládali si je. Chceme naplno žít a život si užívat, ne prožívat. Na to, abyste dosáhli úspěch, je třeba vynaložit jisté úsilí. Například při studiu a zkouškách. Museli jste se na to připravit, abyste to zvládli. Nebojte se připravit na svůj úspěch. Musíte si dát vysoké cíle a držet se jich, to je podstatné. Pokud máte chvilku pro sebe, nezanedbávejte čas litování se, ale přemýšlejte nad tím, jak a co byste chtěli dosáhnout, přehodnoťte své kvality, shrňte si to, v čem jste dobrý.

Tak jak sportovci si představují sebe při fyzické aktivitě, kterou budou vykonávat, aby dosáhli lepší výkon, tak si i vy představujte sebe jako budete bohatý, úspěšný, milovaný, krásný. Věřte, pomůže vám to zvýšit sebevědomí a pokud nic víc, alespoň vás to nastartuje, abyste udělali něco k dosažení svého cíle. I to je podstatné. Neztrácejte čas se zbytečnostmi, protože jak jsem již zmiňoval, čas jsou peníze.

Zjistěte, kolik času strávíte bezvýznamným surfováním na sociálních sítích nebo čtením článků, které vás nikam neposunou. Hodně. Amen, je to tak.

Omezte to a raději navazujte kontakty s lidmi, protože nikdy nevíte, na koho natrefíte a možná ten člověk vám pomůže na cestě k vysněnému štěstí a blahobytu. Pokud se něčeho bojíte, neodmítejte to. Já to nedokážu, je to na mě náročné. Řekněte si: „Já to dokážu!“ Peníze

Uvedu příklad: Mladý manželský pár si koupí auto. Stále dokola si opakuje: nenabourej j ho, ne. Je velká pravděpodobnost, že to auto skončí hoc jen se škrábancům. Je důležité, abyste smýšleli pozitivně. Určitě mnozí z vás sledují televizní noviny, protože nás informují o novinkách ze světa, co se děje, abychom byli v obraze. Pokud si to ale shrneme, v televizních novinách vidíme většinou negativní věci. Nic pozitivní. A to nutí lidi smýšlet negativní.

Lidé začnou být nedostupní, bojí se vyjít z domu a něco nového zažít, neboť jim ukazují, kde všude na nich číhá nebezpečí a čeho se mají bát. Mají strach z riskování. Nepředkládá vám přesný návod na úspěch, ale aspoň trochu vám pomůže v budování své osobnosti či kariéry.

Hodně štěstí!