PLÁNUJETE POZNÁVAT SLOVENSKO? NA TOTO VŠECHNO SE PŘIPRAVTE

PLÁNUJETE POZNÁVAT SLOVENSKO? NA TOTO VŠECHNO SE PŘIPRAVTE 1

Pokud tento rok neplánujete dovolenou u moře a chcete potulovat jen tak po Slovensku, poradíme vám, jak se důkladně připravit na poznávání slovenské kultury a měst. Slovensko je opravdu krásná země a bohužel mnozí Slováci ani netuší, jaké poklady ukrývá naše malebná země v srdci Evropy.

Pojistěte se

Pokud však nechcete mít žádné problémy, doporučujeme vám poinformovat se o tom, kde se dá zařídit výhodné roční cestovní pojištění, které vás v případě jakýchkoliv problémů dokáže ochránit před vysokými výdaji. Je lepší být pojištěn, než riskovat, že se vám během vašeho výletování něco stane a budete tak muset platit horentní sumy za zdravotní péči.

Sepište si zajímavosti v blízkosti vašeho ubytování

Než vůbec odcestujete, měli byste si sepsat, co všechno se v okolí vašeho ubytování nachází. Dejme si příklad: cestujete do piešťanských lázní. Co všechno by se dalo shlédnout v blízkosti lázní? Kousek odtud se nachází Siňava, Hrad Tematín, ale daleko to nebudete mít ani do Podolí, kde se nacházejí miniatury slovenský zámků.

Nemusíte jen sedět v hotelovém pokoji a chodit jen na procedury. Využijte čas, který tam strávíte, na maximum a zpestřete si pobyt i poznávacími výlety do okolí.

Jeďte raději přes týden

Sice červenec a srpen jsou období, kdy děti mají prázdniny, rodiče ale prázdniny nemají. Doporučujeme vám chodit po výletech raději přes týden (pokud vám samozřejmě zaměstnavatel vyhoví). Bude menší nával, ať už v aquaparcích, v muzeích nebo na horách. Nejste senioři, kteří si mohou vybírat seniorské pobyty kdykoliv budou chtít.