Plovoucí hotel realitou: tisíc metrů čtverečních za pár miliónů eur

Plovoucí hotel realitou: tisíc metrů čtverečních za pár miliónů eur 1

Že nemáte několik miliard na koupi jednoho z ostrovů, které jsou na prodej? Nezoufejte! Představujeme Vám mobilní ostrov rakouské společnosti Osros Island GmbH.

Šest luxusních dvoulůžkových pokojů s prostorem pro 12 obyvatel a ubytováním pro čtyři zaměstnance. To vše a mnohem více jen za pár milionů! Včetně autonomního napájení energetickým systémem, využití nehlučné větrné energie, včetně solárních panelů na ploše o rozloze 120m² a rekuperační technologie na výrobu tepla z mořské vody. Ta je základem pro vytápění a klimatizaci.

Toto extravagantní obytné zařízení o rozloze 1.000 metrů čtverečních nelze nazvat jachtou. Ptáte se proč? Nenachází se zde žádný motor, který by sloužil k pohonu. Kupující si mohou přizpůsobit design exteriéru a interiéru tak, aby vyhovoval jejich individuálním potřebám. Opalovací molo je vybaveno lehátky, venkovním grilem, jacuzzi a barem s posezením až pro 15 osob.

K dispozici je garáž pro vodní plavidla a potápěčské vybavení. V zadní části se nachází kotviště pro motorové čluny spolu s praktickým poklopem pro nakládání a vykládání zboží. Na hlavní palubě je situován prostorný obývací pokoj a oddechový prostor s exotickým akváriem a možností regulace osvětlení a klimatu.

Hladoví hosté mohou využít malé kuchyňky s barem. K dispozici je restaurace, jejíž prostor lze rozšířit otevřením dveří na přilehlou terasu. Šest obývacích místnosti o rozloze 20 m² má vlastní sociální zařízení. Všechny místnosti jsou přístupné přes obývací pokoj a každá z nich se může pochlubit velkými okny, které poskytují panoramatický výhled na okolí.

Předchozí projekty plovoucích ostrovů vycházely na více než 100 milionů dolarů, ale ostrovy Orsos si kladou za cíl spojit pozitivní aspekty nemovitostí na pevnině s luxusními jachtami za mnohem nižší cenu. Oslovit by měly mnohem širší publikum lidí. Budou se o ně zajímat zejména ti, kteří žijí moderní život s pocitem odpovědnosti vůči životnímu prostředí. Společnost má sídlo v Rakousku, výroba ostrovů probíhá na zakázku v Německu a Maďarsku.