Paříž: ubytování a tipy na výlety

Paříž: ubytování a tipy na výlety 1

KDE SE UBYTOVAT

Mnoho luxusních hotelů se nachází na bulvárech nedaleko Louvru a Champs-Elysées, v oblasti 8. arrondissementu známé jako „Zlatý trojúhelník“ díky butikům módních návrhářů a luxusním gurmánským restauracím. Turisté oceňují levý břeh Seiny pro jeho polohu v centru dění. Montmartre leží dál od většiny turistických atrakcí, ale jeho starosvětský půvab a vynikající muzea umění z něj činí příjemné místo, kde se můžete ubytovat. Zde uvádíme některé dobře hodnocené hotely v těchto částech Paříže.

Luxusní hotely: v módním 8. arrondissementu nedaleko parku Jardins des Champs-Élysées se nachází Le Bristol Paris 5*, legendární hotel ztělesňující pařížskou eleganci, s honosnými pokoji vybavenými nábytkem ve stylu Ludvíka XV. či Ludvíka XVI. a povlečením ušitým na míru. Hosté mohou používat zahradu, spa, bazén na střeše a vybírat si z 5 restaurací, včetně renomovaného gastronomického zařízení se 3 michelinskými hvězdičkami. La Réserve Paris — Hotel and Spa 5* je další ultra luxusní hotel v 8. arrondissementu nedaleko Champs-Élysées. Je umístěn v paláci z 19. století v klasickém stylu, ale přitom skýtá útulné prostředí soukromého domu. Hosté ocení jeho špičkové zařízení, jako je spa, fitcentrum, krytý bazén a 3 restaurace včetně jedné se 2 michelinskými hvězdičkami. Nádherné interiéry ve stylu Art Deco vytvářejí vstřícný dojem ve Four Seasons Hotelu George V 5* v 8. arrondissementu. Honosný hotel je umístěn v památkové budově z roku 1928, která je skvěle udržována. Hosté jsou hýčkání zařízením, jako je luxusní spa, bazén, odpolední čajová párty v elegantním salonku a 3 kvalitní restaurace. Gastronomická restaurace v hotelu se může chlubit 3 michelinskými hvězdičkami. Hôtel Plaza Athénée 5* stojí na prestižním bulváru Avenue Montaigne lemovaném stromy, který je synonymem pro pařížskou módu díky svým luxusním butikům haute couture. Hotel je umístěn v majestátní budově v Haussmannově stylu nedaleko divadla Théâtre des Champs-Elysées a nabízí luxusní pokoje zařízené ve stylu Art Deco. K jeho zařízení patří spa, které vede Dior Institut, a 5 restaurací včetně zahradní restaurace ve dvoře.

Akční nabídka ubytování:

Hotely střední třídy: v Latinské čtvrti jen pár kroků od Panthéonu stojí bezvadně udržovaný Hôtel Résidence Henri IV 4*, který vyzařuje starosvětský pařížský šarm, s tradičním interiérem a balkony s výhledem na ulici. Prostorné pokoje pro hosty mají TV s plochou obrazovkou, kuchyňku a zrenovovanou koupelnu. Hotel má také turecké lázně a nabízí lázeňské procedury. Snídaně zahrnují řemeslné a bio potraviny. Relais Christine 5* potěší hosty svým tichým a útulným prostředím, takže působí jako rodinný dům. Představuje skryté útočiště v okrsku Saint-Germain-des-Prés a je obklopen kavárnami, bistry a restauracemi. Snadno se odtud pěšky dostanete k památkám, jako je Notre-Dame, Louvre a Muzeum Orsay. Nádherně vyzdobené pokoje skýtají výhled do zahrady, dvora nebo na ulici a mají kávovary Nespresso. Na ideálním místě v blízkosti bulváru Saint-Germain s kavárnami a jen kousek pěšky od Lucemburských zahrad se nachází malý butikový Hôtel Left Bank Saint Germain des Prés 3* umístěný v budově z 18. století na ulici, kde kdysi bydlel Molière. Hotelový apartmán zahrnuje obývací pokoj s výhledem na katedrálu Notre-Dame. Podává se tradiční francouzská snídaně s croissanty, café au lait a čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávou. Půvabný Relais Médicis 4* se ukrývá v tiché ulici nedaleko Lucemburské zahrady a představuje vítané útočiště z rušných ulic v okrsku Saint-Germain. Hotelové pokoje jsou zařízeny v tradičním francouzském venkovském stylu a byly aktualizovány moderním vybavením. Snídaně se podává v pěkném salonku a zahrnuje croissanty ze špičkového pekařství nedaleko odtud.

Akční nabídka ubytování:

Ekonomické hotely: Legend Saint Germain Hotel by Elegancia 4* se nachází na pohodlném místě v okrsku Montparnasse v 6. arrondissementu (Rive Gauche) asi 10 minut pěšky od Lucemburské zahrady. Útulný butikový hotel nabízí pokoje v současném stylu, recepční přepážku otevřenou 24 hodin denně a služby concierge. V Latinské čtvrti (Rive Gauche) nedaleko Pantheonu stojí rodinný Hôtel Diana 2* se stylovými moderními pokoji se zrenovovanou koupelnou a výhledy do dvora nebo na město. Hostel skýtá skvělou hodnotu, když zvážíme jeho polohu v centru a recepci otevřenou 24 hodin denně. Za menší příplatek je možné mít snídani formou bufetu. Montmartre bývá považován za nejpůvabnější okrsek Paříže, i když k památkám se odtud musí jet metrem. Pár kroků od stanice metra uprostřed zdejších úzkých klikatících se ulic najdete Hôtel Le Relais Montmartre 4*. Cenově dostupný hotel má osobité pokoje v retro stylu. Nabízí štědré snídaně formou bufetu, které zahrnují croissanty, jogurt, uzeniny (charcuterie), sýr a ovoce.

Akční nabídka ubytování:

Paříž: ubytování a tipy na výlety 2

TIPY A VÝLETY

Komentované prohlídky: skvělý způsob, jak si prohlédnout mnohé z atrakcí Paříže za jediný den skýtá lodní výlet s průvodcem, který Vás seznámí s hlavními pamětihodnostmi při tom, jak budete plout po Seině. Celodenní lodní výlet s mnoha zastávkami (hop-on hop-off) zahrnuje zastávku u Eiffelovky s obědem v restauraci na její první úrovni a komentovanou prohlídku Muzea Louvre.

Flexibilní prohlídky: pro ty, kdo si raději prohlížejí památky vlastním tempem, je zde autobusová prohlídka Paříže s mnoha zastávkami (hop-on hop-off). Má přizpůsobitelný itinerář,zahrnuje komentář k památkám a umožňuje turistům vystoupit u různých pamětihodností, jako je Vítězný oblouk, nám. Place de la Concorde, třída Champs-Élysées a nám. Place Vendôme. Zahrnuta je přednostní vstupenka do Muzea Louvre.

Návštěva bojišť v Normandii: milovníci novodobé historie by se měli podívat na slavná bojiště z II. světové války vzdálená asi 3 hodiny cesty od Paříže. Vynikající možností je celodenný výlet na pláže v Normandii. Turisté v doprovodu informovaného průvodce navštíví pláže Omaha a Juno a také Americký hřbitov. Výlet zahrnuje návštěvu muzea Mémorial de Caen s možností oběda o 3 chodech.

Hlavní atrakce mimo Paříž: další oblíbený cíl výletů z Paříže představuje Versailles a Giverny. Celodenný výlet Vás zavede do pestrých zahrad v Giverny, které Monet často maloval na svých obrazech, a do Versailles, výstředního paláce Ludvíka XIV.. Výlet zahrnuje oběd o 3 chodech v nábřežní restauraci Moulin de Fourges, která je umístěna ve mlýně z 18. století inspirovaném vesničkou Marie-Antoinetty ve Versailles.