Nejlepší hotely – Blízký východ, Afrika a Indický oceán

Nejlepší hotely – Blízký východ, Afrika a Indický oceán 1

Nejlepší hotely pro rok 2019 podle Telegraph Travel.

Qasr Al Sarab (5*), Abú Dhabí, Spojené arabské emiráty

Díky své poloze na okraji pouštní oblasti Rub al-Chálí („Pustá končina“) o rozloze 23 226 m2 skýtá ambiciózní letovisko svým návštěvníkům dojem skutečného dobrodružství a romantiky v Arábii. K tomu napomohla také architektura a pozornost k detailům, které můžete pozorovat jak na hlavní budově (která je v noci krásně nasvícená), tak na krásných samostatných vilách, které nabízejí výhledy, co potěší duši. Stavba ve stylu pevnosti působí na okraji pouště jako fata morgana, ze které můžete vnímat klid a ticho, momenty západu slunce a temnou hvězdnou noc. K dispozici je 5 výborných restaurací, kompletní Anantara Spa a a spousta aktivit, z nichž si můžete vybírat. Hosté mohou také přiletět vrtulníkem. Cena dvoulůžkového pokoje je od 233 GBP.

 

Burj Al Arab Jumeirah (5*), Dubaj, Spojené arabské emiráty

Chtěli jste si někdy vyzkoušet život jako oligarcha? Nic křehkého nenajdete na hotelu Burdž al-Arab, od jeho jména („Věž Arabů“) až po samotnou odvážnou stavbu ve tvaru lodní plachty (321 m a 3. nejvyšší hotel světa) stojící na vlastním malém umělém ostrůvku. Všech 202 pokojů uvnitř jsou duplex apartmány, z nichž nejmenší má rozlohu 169 m2. Hlavní architektonickou atrakcí je atrium vysoké 180 m. Hotel jen tvořen kombinací luxusních honosných pokojů (s těžkými dveřmi, mramorovou podlahou, točitými schodišti, osobní pracovnou s PC iMac, vlastní registrovanou značkou vína, masivní koupelnou s vířivkou a s unikátními panoramatickými výhledy na Dubaj) a vynikajících služeb, díky kterým se jedná o výjimečné místo k pobytu. Poměr personálu a hostů je 8:1 a každé patro má přepážku se 2 komorníky přítomnými 24 hodin denně. Ti hosty oslovují jménem a doprovodí až ke zlaceným výtahům. K dispozici je 9 barů a restaurací; při snídani si můžete vybírat z 3 obrovských, ale zcela odlišných bufetů. Přitom budete po celou dobu příjemně odříznuti od okolní reality. Cena dvoulůžkového pokoje je od 1076 GBP.

Burdž al-Arab, jak ho neznáte

 

Royal Mansour Marrakech (5*), Marrákeš, Maroko

Do tohoto hotelu nepřícházejí lidé kvůli bulváru nebo aby byli součástí scény. Postaven byl na příkaz marockého krále Muhammada VI. jako zahradní oáza a ukázka marockého řemeslného umu, a je místem klidu. Co však mluví nahlas, je krása budov: složité zdobené stropní klenby, stěny s mozaikami Zellij, nádherné štukové detaily a příjemné domácky působící tradiční riady s ohništěm, osobité pokoje a střešní terasy pro odpolední drinky. Pokud nechcete vidět mnoho lidí, je zde k dispozici honosný doutníkový salonek a koktejlový bar, nejlepší butikový hotel v Marrákeši a katedrálu připomínající bílé Spa a Hammam, kde si můžete dopřát parní koupel. Také si můžete pochutnat na vynikajícím jídle: těšit se můžete na francouzské a marocké chuťovky od pařížského michelinského šéfkuchaře Yannicka Alleno, a skvělé snídaně podávané venku u citroníků, s čerstvou pomerančovou šťávou, křehkým francouzským pečivem, sladkými marockými fíky a medem. Pokud jste kdy chtěli vědět, jak žijí králové, tady to můžete zjistit. Cena dvoulůžkového pokoje je od 550 GBP.

Nejlepší hotely – Blízký východ, Afrika a Indický oceán 2
Royal Mansour Marrakech

AndBeyond Mnemba Island (5*), ostrov Mnemba, Tanzanie

Za pouhých 15 minut můžete obeplout ostrůvek ležící necelé 2 km severovýchodně od Zanzibaru. Po první blažené procházce po měkkém písku kolem přesličníkového (casuarina) lesa, který se ježí jako chomáč neposlušných vlasů, se zde začnete cítit „jako pán“; je to bizarní emoce, ale – jak Vás personál ujistí – zcela normální. Každý z 10 velkých trosečnických přístřešků (banda) ukrytých ve stínu lesa, s písečnou přístupovou stezkou na pláž a k modrému horizontu, je otevřený vánku a zvukům oceánu. Uvnitř se nachází velká vyvýšená ložnice se schůdky do salonku-jídelny, vybavené koberci z kokosového vlákna a plyšovými pohovkami. V tomto kontextu působí zdejší luxus až dekadentně, stejně tak jako rozsah soukromí: návštěvníci si mohou pochutnat na vynikajícím jídle s nohama zabořenýma v písku a při západu slunce jim bosý číšník donese míchaný drink na pláž osvětelnou lucernami. Také zde můžete šnorchlovat mezi pestrobarevnými rybami jen pár temp od pobřeží. Ostrov a letovisko Mnemba bývá propagován jako perfektní místo pro svatební cestu, ale jistě je skvělé i pro páry, které chtějí znovu rozdmýchat doutnající uhlíky svého vztahu. Ostrov totiž působí jako mocné afrodiziakum. Cena dvoulůžkového pokoje je od 1052 GBP.

 

Singita Sasakwa, NP Serengeti, Tanzanie

Existují desítky safari táborů, které jsou romantické a nacházejí se v oblastech bohatých na divoce žijící zvířata. Avšak Sasakwa (5*) není tábor. Je to nejelegantnější butikový hotel v buši na africkém kontinentu, honosné sídlo v koloniálním stylu v Tanzanii určené pro ty, kdo chtějí vidět divoká zvířata, aniž by se museli vzdát svého pohodlí. Přitom se na něm nešetřilo: pokoje připomínají spíše malé vily s vlastním malým bazénkem na osvěžení se a s přepychovými moderními interiéry od Cécile & Boyd, jihoafrických guru v oblasti stylu. Jídlo je výborné a čerstvé, tak jako v kterékoli luxusní restauraci nabízející (např. vejce Benedikt, uzený norský losos, mangový crème brûlée), avšak podávané pod stromy, na verandě osvětlené lampami nebo v jídelně vyzdobené stříbrem. Pokud hosté nechtějí jet na safari s odborným průvodcem, mají k dispozici Spa, tenisové kurty a nekonečný bazén; zkušení jezdci pak mohou na koni cválat vedle žirafy nebo v blízkosti desítek tisíc funících a žvýkajících divokých zvířat. K dispozici jsou také tradiční „plantážnická křesla“ s péřovými polštáři, ze kterých se můžete těšit pozoruhodnými výhledy na NP Serengeti a privilegiem, že můžete být jedním z pouhých 98 hostů v této soukromé rezervaci o rozloze 350 000 ha. Cena dvoulůžkového pokoje je od 1895 GBP.

Nejlepší safari rezervace v Africe

 

Ellerman House, Kapské město, JAR

Ellerman House, 1,5akrová terasová zahrada vybudovaná na útesech vysoko nad Atlantikem v pobřežním okrsku Bantry Bay, se těší možná nejlepší poloze v Kapském městě, které je odtud na dohled. Má 13 pokojů a apartmánů uprostřed rozsáhlých pozemků a návštěvníci sem mohou přijet jedině po předchozím objednání nebo na pozvání. Ellerman House (5*) je nejlepší soukromý hotel ve městě, odlehlé útočiště s konejšivou atmosférou, která vyhovuje mnoha pravidelným hostům, jenž ho považují za svůj domov v Kapském městě. Paul Harris je jedním z předních sběratelů jihoafrického umění: každá zeď zde je svědectvím o jeho vytříbeném vkusu a vysokém kontě. Také Harrisova obrovská sbírka vína vystavená v inovativní „vinné galerii“ (a popisovaná mnohými jako „umělecké dílo svého druhu“), je – spolu se spíží pro hosty, přepychovými pokoji, výhledy na Kapskou riviéru a intuitivními službami – součástí součtu, který tento hotel odlišuje od ostatních. Cena dvoulůžkového pokoje je od 310 GBP.

                  

Severní ostrov, Seychely

Není náhoda, že si Hollywood vybral seychelský Severní ostrov (North Island/Ile du Nord) za novou inkarnaci ostrova Tracy Island z filmu Zlo nemá šanci (Thunderbirds). Hosté, což je směsice hlav států, oligarchů, celebrit a členů královských rodin, sem přilétají vrtulníkem z ostrova Mahé, aby se ubytoval v některé z 11 soukromých vil. Ty jsou velmi prostorné a nesou jména jako Presidential („Prezidentská“), největší z nich je Villa North Island. Pro Severní ostrov je typická plážová elegance, s luxusními přírodními tkaninami a nábytkem & dveřmi z leštěného naplaveného dřeva. Hosté si stanovují vlastní dress code a mohou si u šéfkuchaře objednat cokoli si přejí. Není to pouze elegantní hotel a Spa poblíž pláže pokryté jemným zlatavým pískem. Je to také jedno z nejlepších místa na Seychelách pro potápění a rybaření, kitesurfing a pěší turistiku. Na pobřeží pravidelně přicházejí hnízdit želvy a na dlouhé západní pláži se vyskytují kaloni a ptáci, jako je rybák australský, koliha malá a pobřežník černobílý; ti představují příslib majitele vytvořil zde Noemovu archu. Cena dvoulůžkového pokoje je od 4435 GBP.

 

Four Seasons Resort Maldives (5*) na ostrově Landaa Giraavaru, Maledivy

První, čeho si všimnete, je měřítko, protože letovisko na maledivském ostrově Landaa Giraavaru v odlehlé části atolu Baa je nezvyklé tím, že nabízí exotiku a zároveň klid. Je zde spousta místa a hlavní cesta lemovaná palmami vede do srdce hotelového komplexu a dál k rozsáhlým cyklistickým stezkám ve stínu vzrostlých gardénií a exotických stromů. Spoustu prostoru a soukromí nabízejí vily s tradičními otevřenými místnostmi, bazénem dlouhým 12 m a osamocenou stezkou vedoucí na pláž s měkkým pískem. Dále je zde renomované 3akrové Spa, skutečné wellness a ajurvédské centrem poskytující až třítýdenní holistické programy. Nejlepší jsou však zdejší iniciativy na ekologickou udržitelnost, včetně zaběhnutého systému na ochranu želv, programu na regeneraci korálových útesů a průkopnický výzkumný projekt týkající se mant, vše organizované týmem vědců. K tomu připočtěte ukázkové služby organizované zenově klidným generalním ředitelem Armandem Kraenzlinem, a budete mít ideální zařízení v jednom z nejatraktivnějších prostředí světa. Cena dvoulůžkového pokoje je od 75 GBP. 

Nejlepší hotely světa: