Nejlepší hotely – Blízký východ, Afrika a Indický oceán

Nejlepší hotely – Blízký východ, Afrika a Indický oceán 1

Nejlepší hotely pro rok 2019 podle Telegraph Travel.

Qasr Al Sarab (5*), Abú Dhabí, Spojené arabské emiráty

Díky své poloze na okraji pouštní oblasti Rub al-Chálí („Pustá končina“) o rozloze 23 226 m2 skýtá ambiciózní letovisko svým návštěvníkům dojem skutečného dobrodružství a romantiky v Arábii. K tomu napomohla také architektura a pozornost k detailům, které můžete pozorovat jak na hlavní budově (která je v noci krásně nasvícená), tak na krásných samostatných vilách, které nabízejí výhledy, co potěší duši. Stavba ve stylu pevnosti působí na okraji pouště jako fata morgana, ze které můžete vnímat klid a ticho, momenty západu slunce a temnou hvězdnou noc. K dispozici je 5 výborných restaurací, kompletní Anantara Spa a a spousta aktivit, z nichž si můžete vybírat. Hosté mohou také přiletět vrtulníkem. Cena dvoulůžkového pokoje je od 233 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Burj Al Arab Jumeirah (5*), Dubaj, Spojené arabské emiráty

Nejlepší hotely – Blízký východ, Afrika a Indický oceán 2

Chtěli jste si někdy vyzkoušet život jako oligarcha? Nic křehkého nenajdete na hotelu Burdž al-Arab, od jeho jména („Věž Arabů“) až po samotnou odvážnou stavbu ve tvaru lodní plachty (321 m a 3. nejvyšší hotel světa) stojící na vlastním malém umělém ostrůvku. Všech 202 pokojů uvnitř jsou duplex apartmány, z nichž nejmenší má rozlohu 169 m2. Hlavní architektonickou atrakcí je atrium vysoké 180 m. Hotel jen tvořen kombinací luxusních honosných pokojů (s těžkými dveřmi, mramorovou podlahou, točitými schodišti, osobní pracovnou s PC iMac, vlastní registrovanou značkou vína, masivní koupelnou s vířivkou a s unikátními panoramatickými výhledy na Dubaj) a vynikajících služeb, díky kterým se jedná o výjimečné místo k pobytu. Poměr personálu a hostů je 8:1 a každé patro má přepážku se 2 komorníky přítomnými 24 hodin denně. Ti hosty oslovují jménem a doprovodí až ke zlaceným výtahům. K dispozici je 9 barů a restaurací; při snídani si můžete vybírat z 3 obrovských, ale zcela odlišných bufetů. Přitom budete po celou dobu příjemně odříznuti od okolní reality. Cena dvoulůžkového pokoje je od 1076 GBP.

Akční nabídka zde 

Burdž al-Arab, jak ho neznáte

Royal Mansour Marrakech (5*), Marrákeš, Maroko

Nejlepší hotely – Blízký východ, Afrika a Indický oceán 3

Do tohoto hotelu nepřícházejí lidé kvůli bulváru nebo aby byli součástí scény. Postaven byl na příkaz marockého krále Muhammada VI. jako zahradní oáza a ukázka marockého řemeslného umu, a je místem klidu. Co však mluví nahlas, je krása budov: složité zdobené stropní klenby, stěny s mozaikami Zellij, nádherné štukové detaily a příjemné domácky působící tradiční riady s ohništěm, osobité pokoje a střešní terasy pro odpolední drinky. Pokud nechcete vidět mnoho lidí, je zde k dispozici honosný doutníkový salonek a koktejlový bar, nejlepší butikový hotel v Marrákeši a katedrálu připomínající bílé Spa a Hammam, kde si můžete dopřát parní koupel. Také si můžete pochutnat na vynikajícím jídle: těšit se můžete na francouzské a marocké chuťovky od pařížského michelinského šéfkuchaře Yannicka Alleno, a skvělé snídaně podávané venku u citroníků, s čerstvou pomerančovou šťávou, křehkým francouzským pečivem, sladkými marockými fíky a medem. Pokud jste kdy chtěli vědět, jak žijí králové, tady to můžete zjistit. Cena dvoulůžkového pokoje je od 550 GBP.

Akční nabídka zde 

*

AndBeyond Mnemba Island (5*), ostrov Mnemba, Tanzanie

Za pouhých 15 minut můžete obeplout ostrůvek ležící necelé 2 km severovýchodně od Zanzibaru. Po první blažené procházce po měkkém písku kolem přesličníkového (casuarina) lesa, který se ježí jako chomáč neposlušných vlasů, se zde začnete cítit „jako pán“; je to bizarní emoce, ale – jak Vás personál ujistí – zcela normální. Každý z 10 velkých trosečnických přístřešků (banda) ukrytých ve stínu lesa, s písečnou přístupovou stezkou na pláž a k modrému horizontu, je otevřený vánku a zvukům oceánu. Uvnitř se nachází velká vyvýšená ložnice se schůdky do salonku-jídelny, vybavené koberci z kokosového vlákna a plyšovými pohovkami. V tomto kontextu působí zdejší luxus až dekadentně, stejně tak jako rozsah soukromí: návštěvníci si mohou pochutnat na vynikajícím jídle s nohama zabořenýma v písku a při západu slunce jim bosý číšník donese míchaný drink na pláž osvětelnou lucernami. Také zde můžete šnorchlovat mezi pestrobarevnými rybami jen pár temp od pobřeží. Ostrov a letovisko Mnemba bývá propagován jako perfektní místo pro svatební cestu, ale jistě je skvělé i pro páry, které chtějí znovu rozdmýchat doutnající uhlíky svého vztahu. Ostrov totiž působí jako mocné afrodiziakum. Cena dvoulůžkového pokoje je od 1052 GBP.

*

Singita Sasakwa, NP Serengeti, Tanzanie

Existují desítky safari táborů, které jsou romantické a nacházejí se v oblastech bohatých na divoce žijící zvířata. Avšak Sasakwa (5*) není tábor. Je to nejelegantnější butikový hotel v buši na africkém kontinentu, honosné sídlo v koloniálním stylu v Tanzanii určené pro ty, kdo chtějí vidět divoká zvířata, aniž by se museli vzdát svého pohodlí. Přitom se na něm nešetřilo: pokoje připomínají spíše malé vily s vlastním malým bazénkem na osvěžení se a s přepychovými moderními interiéry od Cécile & Boyd, jihoafrických guru v oblasti stylu. Jídlo je výborné a čerstvé, tak jako v kterékoli luxusní restauraci nabízející (např. vejce Benedikt, uzený norský losos, mangový crème brûlée), avšak podávané pod stromy, na verandě osvětlené lampami nebo v jídelně vyzdobené stříbrem. Pokud hosté nechtějí jet na safari s odborným průvodcem, mají k dispozici Spa, tenisové kurty a nekonečný bazén; zkušení jezdci pak mohou na koni cválat vedle žirafy nebo v blízkosti desítek tisíc funících a žvýkajících divokých zvířat. K dispozici jsou také tradiční „plantážnická křesla“ s péřovými polštáři, ze kterých se můžete těšit pozoruhodnými výhledy na NP Serengeti a privilegiem, že můžete být jedním z pouhých 98 hostů v této soukromé rezervaci o rozloze 350 000 ha. Cena dvoulůžkového pokoje je od 1895 GBP.

Nejlepší safari rezervace v Africe

*

Ellerman House, Kapské město, JAR

Ellerman House, 1,5akrová terasová zahrada vybudovaná na útesech vysoko nad Atlantikem v pobřežním okrsku Bantry Bay, se těší možná nejlepší poloze v Kapském městě, které je odtud na dohled. Má 13 pokojů a apartmánů uprostřed rozsáhlých pozemků a návštěvníci sem mohou přijet jedině po předchozím objednání nebo na pozvání. Ellerman House (5*) je nejlepší soukromý hotel ve městě, odlehlé útočiště s konejšivou atmosférou, která vyhovuje mnoha pravidelným hostům, jenž ho považují za svůj domov v Kapském městě. Paul Harris je jedním z předních sběratelů jihoafrického umění: každá zeď zde je svědectvím o jeho vytříbeném vkusu a vysokém kontě. Také Harrisova obrovská sbírka vína vystavená v inovativní „vinné galerii“ (a popisovaná mnohými jako „umělecké dílo svého druhu“), je – spolu se spíží pro hosty, přepychovými pokoji, výhledy na Kapskou riviéru a intuitivními službami – součástí součtu, který tento hotel odlišuje od ostatních. Cena dvoulůžkového pokoje je od 310 GBP.

Akční nabídka zde 

*                  

North Island, Seychely

Nejlepší hotely – Blízký východ, Afrika a Indický oceán 4

Není náhoda, že si Hollywood vybral seychelský Severní ostrov (North Island/Ile du Nord) za novou inkarnaci ostrova Tracy Island z filmu Zlo nemá šanci (Thunderbirds). Hosté, což je směsice hlav států, oligarchů, celebrit a členů královských rodin, sem přilétají vrtulníkem z ostrova Mahé, aby se ubytoval v některé z 11 soukromých vil. Ty jsou velmi prostorné a nesou jména jako Presidential („Prezidentská“), největší z nich je Villa North Island. Pro Severní ostrov je typická plážová elegance, s luxusními přírodními tkaninami a nábytkem & dveřmi z leštěného naplaveného dřeva. Hosté si stanovují vlastní dress code a mohou si u šéfkuchaře objednat cokoli si přejí. Není to pouze elegantní hotel a Spa poblíž pláže pokryté jemným zlatavým pískem. Je to také jedno z nejlepších místa na Seychelách pro potápění a rybaření, kitesurfing a pěší turistiku. Na pobřeží pravidelně přicházejí hnízdit želvy a na dlouhé západní pláži se vyskytují kaloni a ptáci, jako je rybák australský, koliha malá a pobřežník černobílý; ti představují příslib majitele vytvořil zde Noemovu archu. Cena dvoulůžkového pokoje je od 4435 GBP.

Akční nabídka zde 

* 

Four Seasons Resort Maldives (5*) na ostrově Landaa Giraavaru, Maledivy

První, čeho si všimnete, je měřítko, protože letovisko na maledivském ostrově Landaa Giraavaru v odlehlé části atolu Baa je nezvyklé tím, že nabízí exotiku a zároveň klid. Je zde spousta místa a hlavní cesta lemovaná palmami vede do srdce hotelového komplexu a dál k rozsáhlým cyklistickým stezkám ve stínu vzrostlých gardénií a exotických stromů. Spoustu prostoru a soukromí nabízejí vily s tradičními otevřenými místnostmi, bazénem dlouhým 12 m a osamocenou stezkou vedoucí na pláž s měkkým pískem. Dále je zde renomované 3akrové Spa, skutečné wellness a ajurvédské centrem poskytující až třítýdenní holistické programy. Nejlepší jsou však zdejší iniciativy na ekologickou udržitelnost, včetně zaběhnutého systému na ochranu želv, programu na regeneraci korálových útesů a průkopnický výzkumný projekt týkající se mant, vše organizované týmem vědců. K tomu připočtěte ukázkové služby organizované zenově klidným generalním ředitelem Armandem Kraenzlinem, a budete mít ideální zařízení v jednom z nejatraktivnějších prostředí světa. Cena dvoulůžkového pokoje je od 75 GBP. 

Akční nabídka zde 

*

Nejlepší hotely světa: