Proč miliardáři skupují pozemky ve vnitrozemí?

Proč miliardáři skupují pozemky ve vnitrozemí? 1

Je za tím proroctví nebo informace z neveřejných zdrojů?

V současnosti je život na naší křehké planetě ohrožen na mnoha frontách: od změn klimatu přes znečištění a přelidnění až po hrozící jadernou válku. Samozřejmě existují také hrozby, které jsou mimo moc lidí, např. možnost výrazného posunu zemských pólů, obří sluneční erupce nebo střet s asteroidem.

Lidé dnes podnikají jakési slabé kroky za zmírnění hrozeb, které byly vytvořeny (nebo výrazně zhoršeny) lidskými aktivitami. Ale co už zmíněné nebezpečí z kosmu? Pokud se podíváme na bohaté, zdá se, že pár privilegovaných lidí v posledních letech provádí únikové plány.

Článek v časopise Forbes se zaměřil na miliardáře, kteří skupují zemědělskou půdu v Americe i jinde ve světě. Poloha daleko od pobřeží jakoby naznačovala úmysl uniknout v případě vzestupu hladiny moře do míst, kde budou mít zdroje pro soběstačnost a přežití.

„Vypadá to, že suché oblasti ve vnitrozemí USA, jako je Montana, Nové Mexiko, Wyoming a Texas, jsou velmi oblíbené u nejbohatších lidí světa. Miliardáři, jako je John Malone (největší současný vlastník pozemků v Americe, kterému patří 2,2 mil. akrů ve Wyomingu a Coloradu), Ted Turner (2 mil. akrů v Montaně, Nebrasce, Novém Mexiku a Severní Dakotě), Philip Anschultz (434 000 akrů ve Wyomingu), Jeff Bezos z Amazonu (400 000 akrů v Texasu) a Stan Kroenke (225 162 akrů v Montaně) společně skoupili většinu zdejší půdy. Podle našeho dalšího zjištění se řada miliardářů připravuje plány útěku do svého ´prázdninového domova´ na odlehlém místě. Mnozí z nich mají také připravené soukromé letadlo, kterým by mohli odletět během chvilky.”

Jim Dobson, hlavní dopisovatel pro Forbes, se ptá: „Se vším tím mapováním a plánováním budoucnosti, vědí světoví finanční vůdci něco, co my nevíme?”

To je zajímavá otázka, především když uvidíte, jaké obrovské částky byly investovány. Jsou někteří bohatí zasvěcenci seznámení s neveřejnými informacemi o budoucím osudu lidstva? Můžeme pouze spekulovat, ale existuje řada proroctví ohledně toho, co nás čeká. Než postoupíme dál, řekněme si zde zcela jasně: jsou to jen proroctví a nejsou založena na známých faktech.

Forbes zmiňuje dva novodobé proroky, Gordon-Michaela Scalliona a Edgara Cayce. Oba předpověděli, že blížící se posun zemských pólů povede ke katastrofám. Měli však rozdílné vize o tom, jak se to odehraje.

„Scallion věřil, že posun pólů bude důsledkem globálního oteplování, nukleární aktivity a nesprávného použití technologií. Teoretik a senzibil Edgar Cayce předpověděl posun o 16-20°, zatímco Scallion o 20-45°. Cayce tvrdil, že sopky Etna na Sicílii a Mont Pelee na Martiniku vybuchnou současně, a pak bude jen asi 90 dní na evakuaci západního pobřeží předtím, než ho pohltí mohutná vlna.“

Gordon-Michael Scallion vytvořil mapy budoucí planety znázorňující obrovské změny kontinentů poté, co se světem přežene novodobá Velká potopa. V Severní Americe pak budou za velmi moudré považováni ti, co si pořídili pozemky daleko pobřeží.

Kdo je Gordon-Michael Scallion? Encylopedia.com říká:

„Gordon-Michael Scallion, současný prorok známý svými předpověďmi obrovských změn, zahájil svoji současnou kariéru v roce 1979. Jako elektronický konzultant měl schůzku s klientem, když náhle ztratil hlas. Byl přijat do nemocnice a během svého pobytu měl zjevení ženy, která přišla do jeho pokoje a vznášela se ve vzduchu nad ním. Vyprávěla mu o jeho životě, co ho čeká příští měsíc, a pak i věci, které ho potkají v příštích desetiletích. Především však předpověděla významné změny na Zemi, které začnou koncem 80. let a pak během 90. let, a bude jich přibývat. Hned poté, co žena zmizela, Scallionovi se vrátil hlas. Také podle svých slov prožil psychické probuzení: začal vidět aury lidí a stal se léčitelem.”

Gordon-Scallion (*1942) zveřejnil své mapy v 90. letech a předpověděl, že změny se mají odehrát v relativně blízké budoucnosti. Dnes je aktivní v amerických TV pořadech, jako je Coast to Coast AM.

Edgar Cayce (1877-1945) byl americký senzibil a jasnovidec označovaný za „nejlépe zdokumentovaný případ senzibila 20. století“. Byl nazýván spící prorok, protože na otázky odpovídal až poté, co upadl do stavu podobného transu, a sekretářka zapisovala poznámky. Někteří říkají, že se napojoval na kroniku Akaši (akašický záznam), univerzální vědomí všech události z minulosti, přítomnosti a budoucnosti.

Caycovy předpovědi ohledně posunu pólů jsou zdokumentovány na stránkách Edgar Cayce.org:

„Dojde k posunu zemských pólů, takže kde bylo chladné nebo subtropické klima, bude tropické a poroste tam mech a kapradiny…“  

Myšlenka, že chladné oblasti planety se znovu oteplí, se shoduje s předpověďmi Gordon-Michaela Scalliona ohledně Antarktidy:

„Antarktida se stane úrodnou, bude to zemědělská oblast s bohatou půdou. Nová země vznikne na území Antarktického poloostrova a Ohňové země, na východ až k ostrovu Jižní Georgie.”

Představa Antarktidy bez ledu není nová: mapa mapa z 16. století znázorňuje Antarktidu bez ledu. Vytvořil ji turecký admirál Piri Reis a ukazuje nejjižnější kontinent do detailů i s prvky, které neměly existovat… Přitom však byla Antarktida objevena až v roce 1818, takže mapa představuje obrovskou záhadu.

Co se týče Ruska, to bude podle Gordon-Scallionových map ušetřeno ve srovnání s mnoha jinými oblastmi. Tato myšlenka se shoduje s předpověďmi jiného jasnovidce, slepé vědmy Baby Vangy. Předpověděla, že se Rusko pozvedne a bude vládnout světu, a jeho vůdce (v současnosti Vladimir Putin) bude „pánem světa“.

Nejsou to však pouze samozvaní proroci a jasnovidci, kdo tvrdí, že se mají lidé připravit na katastrofy, jako je posun zemských pólů. Zpráva na stránkách Science Alert říká, že magnetický sever Země se posunuje relativně rychlým tempem o 48 km ročně.

„Pro většinu z nás je to malá změna a všimnou si jí jen lidé, kteří se snaží plout velmi přesně těsně kolem Antarktidy. Ale nezadržitelný posun severního magnetického pólu naznačuje, že se v hlubinách Země odehrává něco divného a zřejmě silného.“

I když si vědci nejsou jistí, někteří spekulují, že to může být součást procesu obrácení zemských pólů; úplné převrácení by však trvalo až 1000 let. Nikdo to však neví s jistotou.

Na druhé straně i když obrácení pólů nemusí být reálná hrozba, teoretický fyzik a popularizátor vědy dr. Michio Kaku, říká, že „je nevyhnutelné, aby během příštího století či dvou došlo k další obrovské sluneční erupci“. Dr. Kaku spolu s ostatními fyziky vypracoval a předložil americkému Kongresu návrh na vytvoření záložního plánu pro elektrickou síť v Americe. V případě další mohutné sluneční erupce by byly zranitelné především satelity, elektrické sítě a jaderné elektrárny. Podle dr. Kaku by účinky mohly být srovnatelné s mnoha ničivými hurikány najednou.

Dr. Kaku také říká, že asteroid Apophis může představovat mírnou hrozbu pro planetu, kolem které bude prolétat v letech 2029 a 2036. NASA však v roce 2013 prohlásila, že šance, by Apophis mohl zasáhnout Zemi, „jsou menší než jedna ku milionu“. Asteroid už kolem proletěl v roce 2004, přiblížil se k Zemi a vzbudil pozornost vědců. Ti dnes podnikají malé krůčky k vytvoření technologie, jak čelit hrozbě středu s asteroidem. Zdá se však, že zatím nejsme příliš připraveni na nějaké setkání…  

Dočkáme se za našeho života některé z těchto přírodních katastrof? To neví nikdo jistě. Ani nejlepší vědci, ani nejproslulejší jasnovidci či proroci nedovedou předpovědět budoucnost s naprostou jistotou. My si však máme uvědomit, jak vzácný je život na Zemi, a že každý den je skutečný dar. Společně můžeme pracovat na ochraně životního prostředí a vytvořit společnost zažívající více klidu a harmonie. A co se týče pořizování útočišť daleko od pobřeží, tento luxus bychom měli nechat pouze miliardářům. Ti nemají příliš se čeho obávat, když vlastní víc peněz než 99 % obyvatel světa.