Tipy, jak netradičně prožít Valentýn

Tipy, jak netradičně prožít Valentýn 1

Na den sv. Valentýna se pro jednou vyhněte restauracím osvíceným svíčkami, se sentimentální hudbou a šampaňským; místo toho se nechejte inspirovat našimi 5 tipy na nezvyklé a originální prožití svátku zamilovaných. 

 

Relaxace: ponořte se do vody termálního pramene

Pokud se na Valentýna chcete nechat hýčkat, vydejte se k termálnímu prameni, kde si budete moct užít lázeňských radostí za rozumnou cenu. Termální lázně jsou oblíbené po celém světě, od Číny po Chile, a odedávna bývají spojovány s léčivými vlastnostmi: koupele v přírodních minerální vodě často tiší bolesti a jiné neduhy.

Kam se vydat: v Japonsku jsou koupele v termálních pramenech významnou součástí kultury a říká se jim lázně onsen.

V Budapešti v Maďarsku naleznete více jak 100 termálních pramenech jen ve městě.

Ve Velké Británii je předním lázeňským městem Bath.

 

Kultura a romantika: sledování filmů v improvizovaných kinech

Promítání filmů v impovizovaných (pop-up) kinech získává na popularitě ve velkých městech po celém světě. Jedinečný romantický zážitek budete mít, když si 14. února zajdete na film v improvizovaném kině ve Vašem okolí. Zde se pak budete tulit k milované osobě vybaveni teplým popcornem, což je ideální společné občerstvení pro zamilované páry.

Kam se vydat: velmi oblíbené je kino St George OpenAir Cinema v australské Sydney, s Operou a mostem Harbour Bridge na pozadí.

V Londýně se v klubu Rivoli Ballroom koná improvizované promítání romantické komedie Pretty Woman (1990).

A pokud zrovna budete v Berlíně, Mobile Kino promítá 14. února film Věčný svit neposkvrněné mysli.

 

Zábava: navštivte tematický park

Svoji dávku adrenalinu zaručeně dostanete, když strávíte den v tematickém parku na horské dráze nebo v retro autíčkách. Tematické parky nabízejí spoustu vzrušení a zábavy pro lidi všeho věku.

Kam se vydat: Orlandu na Floridě je známé jako „metropole tematických parků světa“, přičemž zábavní park Walt Disney World Resort je jeho motorem. Nejnovější tematický park, Pandora: The World of Avatar, podporuje představivost díky surrealistickým horám a fantastickým bytostem.

V Nizozemsku ve vesnici Kaatsheuvel se nachází De Efteling, fantasticko-pohádkový park, jehož pohádkový les a perfektně pěstěné květinové záhony Vás jistě také nadchnou.

 

Užijte si krásné výhledy nad sklenkou vína

Zapomeňte na šampaňské a společně s partnerem/partnerkou se vydejte strávit odpoledne v příjemném prostředí některého vinařství. Zde můžete popíjet víno, zúčastnit se do kurzu vaření a dozvědět se, jak kombinovat různá vína s jídlem.

Kam se vydat: v Austrálii se vydejte do některého vinařství nabízejícího vynikající rulandské modré (Pinot Noir).

V Jihoafrické republice v proslulé vinařské oblasti Winelands naleznete vinařství ověnčená řadou cen nacházející se v nádherném prostředí.

Pokud je pro Vás vinařská oblast Napa Valley v Kalifornii příliš turisticky orientovaná, vydejte se na sever do tišší oblasti Willamette Valley v Oregonu, USA.

 

Pro milovníky adrenalinu: tandemový bungee jumping

Skočte si se svojí láskou z výšky při vzrušujícím tandemovém bungee jumpingu, což je ideální zážitek pro milovníky adrenalinu. Společný volný pád vzduchem je pocit, na který nikdy nezapomenete, a pak si budete moct odškrtnout další položku v seznamu svých životních přání.

Kam se vydat: Nový Zéland, kde se objevil první komerční bungee jumping, patří k nejlepším místům, kde si jej můžete vyzkoušet. Zamiřte do centra Kawarau Bridge Bungy u Queenstownu, kde můžete skákat z výšky 43 m.

Také Centrum vodních sportů u jezera Bray (Bray Lake Watersports Center) nedaleko Windsoru u Londýna nabízí tandemové skoky.

Akční nabídka ubytování zde