Pořiďte si vanu, která se vejde do každé koupelny

Pořiďte si vanu, která se vejde do každé koupelny 1

Vana je nejdůležitější součástí každé koupelny. Je spojena s očistou, romantickými večery nebo příjemnou relaxací. Koupelnu si dnes můžete zařídit v moderním stylu na vysoké úrovni, a to i podle nejnovějších trendů, které jsou k dispozici. Před samotným výběrem vany nejprve zvažte dispozici místnosti. Také si uvědomte, jaké parametry a jaká kritéria by měla splňovat. Je důležité zvážit, zda bude vana sloužit k příjemnému relaxování, běžnému koupání nebo i sprchování.

Pořiďte si vanu, která se vejde do každé koupelny 2

Kritéria výběru koupelnové vany

Po výběru obkladů a dlažby můžete dostatek času věnovat také výběru vany, které tvoří jádro celé místnosti. Ať už kupujete jakýkoliv typ vany, vždy je důležité zaměřit se především na dispozici místnosti. Je jedno, zda řešíte malý či velký prostor, důležité je vždy zaměřit se především na kvalitu a pořídit si tak kvalitní značkové sanitní zařízení.

Před samotným výběrem je důležité zaměřit se především na tvar vany. Vany mají různé tvary a velikosti. K dostání jsou dnes vany oválné, rohové, asymetrické, obdélníkové, volně stojící, masážní a vířivé vany.

Rohové vany

Rohové vany nejsou v současné době zase tak oblíbené, nicméně se více hodí do větších koupelen. Výhodou tohoto typu jsou sofistikované detaily, mezi které patří například sedátka k odkládání nebo posezení. Rohové vanu tak využijete například při romantických večerech s lahví vychlazeného sektu.

Asymetrické vany

Asymetrická vana je něco mezi vanou obdélníkovou a rohovou. Tato kategorie je určena především do rohu místnosti, zabere méně místa a nabídne vám velkou koupací plochu.

Obdélníkové vany

Další kategorií jsou vany obdélníkové, které patří mezi nejčastější typy. Je to především díky svému jednoduchému a obdélníkovému tvaru. Výborně tak zapadne do většiny moderních koupelen. Klasické obdélníkové vany disponují výraznými prvky, mezi které patří vnitřní prostory, ergonomické prolisy, ale také určitá míra luxusu.

Pořiďte si vanu, která se vejde do každé koupelny 3

Volně stojící vany

Velmi moderním prvkem jsou volně stojící vany, které tvoří elegantní část koupelny. Zajistí vám pohodlné koupání a nový způsob relaxace. Jejich výhodou je umístění do prostoru a nabídka tvarů. Vybírat si tak můžete z oválných, hranatých či retro van na nožičkách.

Oválné vany

Oválné vany nabízí obrovskou nabídku moderních tvarů. Vaši koupelnu tak povýší na místo pro dokonalou relaxaci s maximálním pohodlím. Některé modely jsou vhodné také pro koupání ve dvou, protože nabízí velkorysé rozměry.

Masážní a vířivé vany

Poslední kategorií jsou masážní a vířivé vany, které jsou oblíbené především v zimním období, kdy se člověk rád naloží do horké masážní vany. Tato kategorie je určitým luxusem, který si v dnešní době může dovolit téměř každý.