Poros – řecký ostrov

Poros - řecký ostrov 1

Poros je malý ostrov v Sarónském zálivu ideální pro rodinnou dovolenou. Protože je vzdálen jen hodinu plavby trajektem od Athén, představuje v létě oblíbenou víkendovou destinaci. Město Poros postavené na svazích kopce je centrem většiny aktivit na ostrově.

Nejvíce turisticky orientované je na ostrově letovisko Askeli s písečnou pláží lemovanou mnoha turistickými zařízeními a s čistým mořem. Nejmalebnějším místem na Porosu je pak Love Bay („Zátoka lásky“), pláž obklopená borovými lesy, které jsou pro ostrov charakteristické. V posledních letech se Poros stal startovacím místem pro výlety na plachetnicích po Sarónském zálivu. Proto má také na ostrově svoji základnu řada lodních center (sailing centre).  

Co dělat a na co se podívat

Poros je jedním z řeckých ostrovů v Egejském moři a jeho bujná zeleň a čisté pláže vytvářejí ideální prostředí pro kompletní relaxaci. Askeli, Love Bay („Zátoka lásky“) a Neorio jsou organizované pláže, naleznete zde však také krásné izolované zátoky, kde budete mít soukromí. Večer můžete zamířit do metropole a dát si večeři v některé z mnoha restaurací, které lemují nábřeží. Zajímavou pamětihodností ostrova je historický klášter Zoodohos Pighi nad Askeli.

 

Některé atrakce ostrova Poros:

  •         Město Poros – metropole
  •         Askeli, Neorio – pláž
  •         Love Bay (Zátoka lásky) – pláž
  •         Zoodochos Pighi – klášter

Ubytování

Nejlepší a nejlépe organizovaná pláž na Porosu je Askeli, kde se také soustřeďuje většina možností ubytování. Kolem pláž Askeli se nachází pár pěkných přímořských hotelů, které nabízejí luxusnější zařízení, avšak většinu ubytování na Porosu tvoří tradiční apartmány a jednopokojové apartmány s vlastní stravou. Další možnosti ubytování naleznete ve Městě Poros a kolem pláže Neorio.

Akční nabídka ubytování: