Athény: ubytování a tipy na výlety

Athény: ubytování a tipy na výlety 1

KDE SE UBYTOVAT

Nejlepší místo, kde se můžete v Athénách ubytovat, je v blízkosti Akropole v okrscích Plaka nebo Anafiotika. Tak budete v centru dění a snadno se pěšky dostanete k památkám, jako je Akropole, římská agora, Hadriánova knihovna a náměstí Syntagma. Oba okrsky jsou osobité a malebné, s úzkými ulicemi pouze pro pěší, mnoho restauracemi a zajímavými obchody. Zde uvádíme některé dobře hodnocené hotely na praktickém místě.

Luxusní hotely: v okolí Chrámu Dia Olympského a mnoha dobrých restauraci se nachází butikový AVA Hotel Athens, který nabízí útulné apartmány s kuchyňkami. O&B Athens Boutique Hotel 4* je vzdálen 10 minut chůze od Akropole a má moderní pokoje a posezení na střeše se skvělými výhledy. Elegantní Grande Bretagne Hotel 5* s dobře hodnocenou střešní restaurací se nalézá na výborném místě, kde je už od roku 1874.

Akční nabídka ubytování:

Hotely střední třídy: příhodně nazvaný Plaka Hotel 3* nabízí dobré pokoje a skvělou polohu, a k tomu střešní posezení s výhledy na Akropoli. Po celý den je k dispozici káva a čaj gratis. Hermes Hotel 3* ve čtvrti Plaka byl nedávno zrenovován a je vzdálen jen 2 minuty chůze od atrakcí, jako je nám. Syntagma. V tiché vedlejší ulici naleznete Central Hotel 3*, také zrenovovaný, který nabízí moderní pohodlné pokoje a teplé snídaně. Je vzdálen jen 15 minut chůze od Akropole a skýtá pozoruhodné výhledy ze střešního posezení.

Akční nabídka ubytování:

Ekonomické hotely: Hotel Acropolis House 2* je dobrá ekonomická volba s výbornou polohou, jen kousek pěšky od atrakcí a obchodů na pěší ulici Ermou. Jedná se o historické zařízení se staršími pokoji, ty jsou však k dispozici v různých velikostech. Některé pokoje zahrnují vlastní koupelnu, zatímco jiné ji mají v hale (hosté dostanou vlastní klíč od své umývárny). Hotel Metropolis 2* byl nedávno zrenovován a nabízí pokoje s balkonem, některé obrácené směrem k Akropoli.

Akční nabídka ubytování:

Athény: ubytování a tipy na výlety 2

TIPY A VÝLETY

Památky: pokud jde o maximální hodnotu a flexibilitu při prohlídce památek, těžko něco předčí prohlídku Athén s mnoha zastávkami (hop-on hop-off). Vybaveni audioprůvodcem projíždějí turisté po Athénách otevřeným poschoďovým autobusem, mohou vystoupit a zase nastoupit na kterékoli ze 14 zastávek a prohlédnout si tak blíže vybrané památky, jako je Akropole či Plaka. Budete-li mít na prohlídku památek města jen pár hodin, půldenní prohlídka Athén kombinuje starověké i moderní pamětihodnosti města. Odborný průvodce Vás zavede na hlavní místa, jako je Hrob neznámého vojína, Akropole a Parthenon. Jedná se o prohlídku dlouhou 3,5 hodiny, která zahrnuje vstupné do athénské Akropole a do Muzea Akropole (volitelné), vyzvednutí z hotelu a bezplatné Wi-Fi v autobuse.

Delfy: pokud budete chtít k prohlídce Athén přidat prohlídku vzdálenějších historických památek, zvažte jednodenní výlet do Delf. Celodenní výlet Vás zavede do archeologické lokality (UNESCO), kde spatříte Apollonův chrám a Archeologické muzeum Delfy. Na zpáteční cestě budete mít příležitost si prohlédnout malebná města Arachova a Levadia. Součástí výletu je vyzvednutí z hotelu a doprava zpět (u vybraných hotelů), bezplatné Wi-Fi a vstupné do památek.

Jednodenní výlet do Mykén a Epidauru: úžasná scenérie a ruiny na kopci jsou hlavním lákadlem jednodenního výletu do starověkých Mykén a Epidauru. Výlet s průvodcem zahrnuje krásnou cestu kolem Saronského zálivu a na Peloponés, kde můžete spatřit ruiny Mykén na kopci, a také navštívit Epidauros, rodiště Apollonova syna Asklépia, a malebné město Nafplio. V ceně je vstupné, profesionální průvodce, bezplatné Wi-Fi v autobuse a mapa.

Jednodenní výlet na mys Sounion s Poseidonovým chrámem: při jednodenním výletě můžete spatřit jednu z nejznámějších památek okolí Athén na mysu Sounion, Poseidonův chrám. Cestovat budete klimatizovaným autobusem, takže můžete relaxovat a těšit se z vyhlídek po cestě na Cape Sounion, kde najdete zbytky Poseidonova chrámu na útesu nad mořem, zatímco zkušený průvodce Vás seznámí s historií. Výlet trvá 4 hodiny a zahrnuje vyzvednutí z hotelu a dopravu (u vybraných hotelů), vstupné a bezplatné Wi-Fi v autobuse.