Porsche Macan Turbo: nejmladší kůň Stuttgartské automobilky

Porsche Macan Turbo: nejmladší kůň Stuttgartské automobilky 1

Máte rádi rychlost, luxus, pohodlí a zároveň prvky SUV? Pak je právě pro vás Porsche Macan ta správná volba. Ve své třídě bude zcela určitě na vrcholu pyramidy, což reflektuje i překlad jeho názvu (v Indonésii znamená Macan -tygr). Macan lze přirovnat k Audi Q5, avšak kde Audi Q5 končí, Macan začíná.

Macan Turbo je poháněn 3,6 litrovým benzínovým Bi-Turbo motorem se 6 nabroušenými válci o výkonu 390 koní! Standardem je porsche dvouspojková převodovka PDK, která disponuje 7 rychlostními stupni a PTM (Porsche Traction Managment), aktivní pohon obou náprav s elektronickou uzávěrkou diferenciálu. Systém PTM preferuje pohon zadních kol, avšak pokud to je nutné přesune celý hnací moment motoru na přední nápravu. Pro nejnáročnější je k dispozici celá řada dalších technických vymožeností, které pomáhají udržet tuto šelmu na vozovce.

Pro ty, kterým spotřeba neleží příliš na srdci (průměrná spotřeba 8,9 na 100 km), je připraven sportovní balíček Sport Chrono s trakční verzí Louch Control, která zkracuje akceleraci všech verzí o 0,2 sekundy (u Macana Turbo na 4,6 s z 0-100km). Součástí tohoto balíčku je i jízdní program Sport Plus s ostřejšími reakcemi plynu, upravenou činností převodovky a podvozku, jakož i úpravy vedoucí k výraznějšímu zvuku motoru.

Za Porsche Macan turbo si připravte minimálně 79.826 €