POTŘEBUJE VÁŠ DOMOV VDECHNOUT NOVÝ ŽIVOT? INSPIRUJTE SE NAŠIMI TIPY!

POTŘEBUJE VÁŠ DOMOV VDECHNOUT NOVÝ ŽIVOT? INSPIRUJTE SE NAŠIMI TIPY! 1

Ať už designu domova věnujeme jakékoliv množství času, po jisté době si náš byt či dům vyžaduje osvěžení. Aby byl váš domov pastvou pro oči a zároveň jste se v něm cítili příjemně a spokojeně. Jednoduše – chce to změnu!

Při dekorování interiéru nemusíte hned sahat po drastických řešeních, jakými jsou rekonstrukce či kompletní změna nábytku. Stačí do místností umístit nové prvky, které je osvěží a odstraní z nich nudu a monotónnost.

Ať už jste milovníkem moderního designu nebo hledáte jednoduché tipy na dekorování pokojů, inspirujte se našimi nápady, jak svému domovu vdechnout nový život.

Klasický, moderní nábytek

Prvním krokem, který je nutné zvážit již při zařizování bytu, je nadčasový nábytek. Díky tomu docílíte nadčasový design, který bude vždy moderní a stylový. Klíčem k tomu je výběr univerzálního, klasického nábytku. Měl by tvořit základní prvek vašeho interiéru – elegantní stoly a pohodlné židle, nejlépe v bílé barvě nebo v světlých odstínech. Pokud již vlastníte takový nábytek, osvěžit interiér je jednoduché – stačí jen změnit doplňky, případně zvolit jejich minimální množství. Minimem bytových doplňků vytvoříte čistý a elegantní design, který je dnes „in“.

Přidejte metalický odlesk

Kovy jsou dnes v moderním designu důležitým prvkem. Dobrou zprávou je, že do interiéru je můžete přidat v různých podobách. Měděný, zlatý či stříbrný odlesk oživí váš domov jako švihnutím kouzelného proutku. Kovy se nejlépe kombinují s neutrálními barevnými odstíny. Pro zajímavý vizuální efekt můžete vytvořit mix kovových doplňků různých barev, ovšem i v tomto případě platí, že méně je někdy více.

Textilie a vzory z celého světa

Cestování a poznávání zemí se stalo součástí dnešního životního stylu mnohých z nás. Odrazit se to může i ve vašem interiéru. Přestože platí fakt, že čisté linie a elegance jsou znamením dokonalého designu, zapomínáme na vliv globální kultury, který se neodvratně odráží v našem bydlení. Různé vzory a textilie jsou tedy vítaným ozvláštněním interiéru. Podobně jako u kovů, existují neomezené možnosti jejich využití – polštáře, koberce i různé menší doplňky, které můžete umístit opravdu kdekoli. Textilie a vzory na menších kouscích se kombinují jednodušeji než velké kusy nábytku. Takový styl však vyžaduje dekorování s citem, aby konečný efekt nesklouzl do kýče.

Působivé osvětlení

Stylové osvětlení je dokonalou tečkou za zařizováním vašeho interiéru. Mnozí si neuvědomují význam toho správného osvětlení – dotváří totiž celkový vzhled místnosti a je nutné, aby ladilo se zbytkem nábytku. V současnosti mnoho designérů obrací pozornost na vytváření inovativních a uměleckých svítidel, které navíc nabízejí výbornou funkčnost. Porozhlédněte se po zajímavých lustrech nebo po lampách rozličných tvarů. Osvětlení, které má nejen praktický, ale i estetický efekt, vnese do vašeho domova punc elegance a moderního designu.