Poznejte automobil z legendární hry, který se stal skutečností – Bugatti Vision Gran Turismo!

Poznejte automobil z legendární hry, který se stal skutečností - Bugatti Vision Gran Turismo! 1

Pokud jste fanoušky hry Gran Turismo, měli byste zvýšit pozornost! Automobilka Bugatti totiž vyrobila auto, které jste mohli dosud řídit pouze na herních konzolách ve hře Gran Turismo 6. Jmenuje se Bugatti Vision Gran Turismo.

Automobilka ho představila na Frankfurt Motor Show. Jde o novou generaci hypermoderní sportovního auta, která má nahradit Veyron, protože auta z této edice se téměř úplně vyprodali.

Ettore 971 – obdivujte svůj Veyron z pohovky ve vile Bugatti

Vzorem pro toto auto bylo Bugatti Typ 57, které vyhrálo závod Le Mans v letech 1937 a 1939. Dokonce má i stejnou barvu. Návrháři pracovali na návrhu šest měsíců a podařilo se jim vytvořit opravdu nádherného náhradníka Veyronu.

I když se v tomto hypermoderní autě nachází mnoho bezpečnostních systémů, návrháři se snažili co nejvíce snížit hmotnost karoserie, což se jim, podle jejich vlastních slov, podařilo. Zatím neznáme výkon motoru, ale je jasné, že motor bude podobný jako ve VEYRONE. Rychlost se odhaduje na více než 250 mil za hodinu, čili přes 400 km / h. Velká část karoserie a interiéru je z karbonu.

Řidič má na volantu displej s informacemi o autě. Další displej, který je napojen na tři kamery, se nachází na palubní desce. Ten dodává informace o vozovce.

I když by toto auto mohlo být vhodné na závodní tratě, musí ještě projít úpravami, aby odpovídalo pravidlům FIA a ACO. Ani tak však není, a to nejen na tratích, hudbou vzdálené budoucnosti. Navíc, kdo by nechtěl řídit hypermoderní auto, které mohl dosud ovládat jen přes joystick?