POZNEJTE SOUKROMÝ OSTROV NA FIDŽI, NA KTERÉM JEDNA NOC STOJÍ 100 TISÍC DOLARŮ

POZNEJTE SOUKROMÝ OSTROV NA FIDŽI, NA KTERÉM JEDNA NOC STOJÍ 100 TISÍC DOLARŮ 1

Bylo to v roce 2013, kdy americký miliardář a developer, Lang Walker obdržel telefonát, jehož předmětem byla nabídka ke koupi soukromého ostrova. Walker strávil mezi malebnými vodami Austrálie přibližně 40 let, byl vášnivým námořníkem a potápěčům. Pokušení najít nejkrásnější pláž na světě ho přivedlo až na neznámý panenský ostrůvek, který si o čtyři roky později koupil. Pojmenoval ho Kokomo Private Island Fidži.

Letos v dubnu zde bylo otevřeno středisko Kokomo. Středisko nenese jméno po slavné písni Beach Boys, ale po první plachetnici, kterou Lang Walker vlastnil. Samotný panenský ostrůvek se nachází v jedné z nejméně rozvinutých oblastí Fidži. Bariérový útes je zde domovem pro okouni, tuňáky, obří trevally a rejnoka. Čas od času sem zavítá dokonce Keporkak.

Kokomo je pětihvězdičkovým střediskem, které je vhodné pro vodní sporty všeho druhu. Od paddleboarding přes surfování a hlubinný rybolov až po plachtění.

Kopcovitý ostrov o rozloze 140-akrů je dostupný výhradně hydroplánem nebo vrtulníkem. Skládá se z pěti rezidencí, přímo na pláži, které obsahují od tří do šest ložnic, jednoho plážového domu se šesti plážemi a 21 plážových vil, s jedním až třemi ložnicemi. Architekt Philip Garner ze Sydney byl tak zaujatý krásou Kokomo, že zde navrhl pouze prosvětlené a neutrální interiéry. Možná tím chtěl zabránit přílišným kontrastem s panenskou přírodou.

Abstraktní umělecká díla v každém pokoji jsou výsledkem devítiměsíční práce umělce jménem Christopher Kenyon. Jídla se mohou podávat přímo ve vile, nebo mohou hosté stolovat ve třech restauracích, ve kterých mohou hosté stolovat. K dispozici jsou zde místní lázně s terapiemi čerpajících z přírodních zdrojů. Pro hosty hledající absolutní soukromí je celý resort Kokomo k dispozici za 100.000 dolarů za noc.