Co dělat v okolí Las Vegas v USA

Co dělat v okolí Las Vegas v USA 1

Až Vás omrzí hraní na automatech, nastane čas vyrazit na cestu a užít si čerstvého vzduchu. Od lasvegaského Stripu s jeho neony není tak daleko k pěti úžasným přírodním atrakcím, kde nebudete mít žádné kouřem zahlcené kasino v dohledu.  

 Zajímavosti z Las Vegas 

Red Rock Canyon

Pokud máte k dispozici pouze jedno odpoledne, vydejte se od Stripu severním směrem do Mohavské pouště. Národní chráněná oblast Red Rock Canyon (Rudý kaňon) o rozloze 195 000 akrů vznikla, když byly skály z prehistorického oceánu vytlačovány nahoru skrz zlomy v zemském povrchu, proto dnes kaňon vypadá jako barevný vrstvený geologický dort. Na vápencových skalách naleznete prastaré petroglyfy od původních obyvatel, zatímco vodopády z pramenů tryskající kolem kolmých stěn přitahují ovce tlustorohé a ptáky. Jednosměrný vyhlídkový okruh parkem je dlouhý 21 km a můžete jej absolvovat autem nebo na kole. Hlavními sportovními atrakcemi je lezení po skále a pěší turistika, zatímco Interpretační asociace pro Rudý kaňon (The Red Rock Canyon Interpretive Association) nabízí programy outdoorových aktivit pro celou rodinu. 

 

Valley of Fire a jezero Mead

Ze Stripu se vydejte severním směrem po I-15 kolem nejodlehlejších kasin ve městě a pak zahněte východním směrem k dramatickému Státnímu parku Valley of Fire („Údolí ohně“). Zdejší vlnící se krajina s červenými skalami je ukázkou scenérie typické pro filmy z amerického Jihozápadu, jakou spatříte např. v Star Trek: Generace ve scéně, kde umírá kapitán Kirk, nebo v příběhové linii z Marsu v Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem. Mimozemsky působící zerodované skalní formace vytvořené pravěkými písečnými dunami mají nejpodivnější tvary a velikosti a nesou hravá jména, jako je Beehives (Včelíny) nebo Duck Rock (Kachní skála). Prohlédněte si útvar Atlatl Rock, kde můžete spatřit petroglyfy zanechané dávnými pueblanskými Indiány žijícími v údolí. Načasujte si svoji návštěvu parku na dobu západu slunce, kdy se krajina rozzáří ohnivě rudým světlem. Vyhněte se však nejteplejším letním dnům, které bývají nesnesitelné, teplota často překročí 38 °C. Když budete chtít uniknout horku, vydejte se východním směrem na nepřelidněné písečné pláže v nedaleké Národní rekreační oblasti jezero Mead.

 

Hooverova přehrada

Necelou hodinu cesty od Stripu při cestě k Velkému kaňonu se dostanete k nečekaně působícímu secesnímu dílu uprostřed pouště. Postaveno bylo v době krize ve 30. letech jako jedna z nejvyšších přehradních hrází svého druhu na světě. Hooverova přehrada byla určena k udržování kontroly nad povodněmi způsobovanými mohutnou řekou Colorado River a dnes vytváří elektřinu pro více jako milion lidí. Vydejte se na její prohlídku a sjeďte výtahem do podzemí podívat se na obrovské turbíny v činnosti, anebo se jen tak projděte po přehradní hrázi, která překračuje hranici mezi Nevadou a Arizonou. Od roku 2012 je v provozu nový spojující most pro chodce (pokud se rozhodnete vystoupat pár nekrytých venkovních schodišť vystavených větru), který skýtá ještě úchvatnější pohledy hluboko do Černého kaňonu (Black Canyon). A pokud byste se chtěli na přehradní hráz podívat zblízka zespodu, rezervujte si místo ve výpravě na kajacích s průvodcem od společností Boulder City River Riders a pádlujte po proudu až ke skrytým horkým pramenům a vodopádům.  

 

Velký kaňon

Ze všech přírodní atrakcí v blízkosti Las Vegas snad každý nejvíce touží spatřit Velký kaňon (Grand Canyon): přírodní div dlouhý přes 443 km, hluboký asi 2 km a široký v některých místech téměř 32 km ohromí i zkušeného cestovatele. Přestože je možné kaňon navštívit i při dlouhém jednodenním výletu z Las Vegas, proč spěchat? Zůstaňte přes noc na okraji kaňonu a ubytujte se v chatě nebo si postavte stan v tábořišti. Tak budete mít příležitost spatřit západ i východ slunce nad kaňonem, kdy hra světla a mraků nad prastarým zerodovaným kaňonem působí jako romantická malba z 19. století.

Asi 90% návštěvníků Velkého kaňonu míří na jeho Jižní okraj (South Rim), což je 5 hodin cesty autem od Stripu v Las Vegas. Zaparkujte své auto a nasedněte do autobusu sezónní parkové dopravy, který zastavuje na majestátních vyhlídkách a u pěších stezek na okraji kaňonu. Také můžete zcela ujet davům a vypravit se k odlehlejšímu a klidnějšímu Severnímu okraji (North Rim) na okraji příjemné planiny Kaibab Plateau porostlé borovicovým lesem. Severní okraj, který je o něco blíže k Las Vegas, je také příhodným místem, odkud můžete podniknout vyhlídkovou zajížďku přes Národní park Zion v Utahu s jeho úzkými štěrbinovými kaňony a zelenými oázami podél řeky Virgin River.

Hlavní atrakce v okolí Velkého kaňonu

Akční nabídka ubytování zde