Přehnali jste to s alkoholem? Takto léčí kocovinu v zahraničí

Přehnali jste to s alkoholem? Takto léčí kocovinu v zahraničí 1

Češi rádi pijí a zaručených způsobů, jak porazit kocovinu, mají několik. Někdo s ní bojuje koňskými dávkami tabletek proti bolesti, další zase vyráží klín klínem, a ti největší „odvážlivci“ prostě nepřestávají pít. V ostatních zemích však mají také své recepty, jak bolestivé ranní stavy kocoviny odbourat. Zde jsou ty nejzvláštnější.

kocovina1

Namibie
V jihoafrické Namibii mají údajně zaručený způsob, jak s opicí zatočit. Je to nápoj, který místní nazývají buvolí mléko. Jde o kombinaci smetany na šlehání, tmavého rumu, bílého rumu s kořením, krémového likéru a plnotučného mléka. Vypít takovou substanci chce sice dávku odvahy, ale prý to pomáhá.

Peru Peruánci velmi rádi holdují alkoholu. A aby mohli na druhý den po propité noci fungovat, jedí speciální rybí polévku s limetkovým džusem, citrónovou šťávou, česnekem a zázvorem. Jak tato kombinace chutná bohužel nevíme.

Divoký ZápadV časech, kdy se po amerických prériích proháněli bizoni a kovbojové nosili kolty „proklatě nízko“, se lidé rádi posilovali alkoholem. A měli také nechutný způsob, jak se s jeho nežádoucími ranními účinky vypořádat. Pili, a to zcela vážně, čaj ze zaječího trusu. Mňam.

Austrálie
Australané milují Vegemite. Je to pomazánka vyrobená z extraktu z pivovarských kvasnic. A právě touto „pochoutkou“ podobnou Nutelle bojují s kocovinou.
Kanada
Když se Kanaďané opijí a na druhý den jim je těžko, dopřejí si jídlo s názvem poutine. Jde o hranolky zalité sýrovou omáčkou, které mají zázračné účinky.
ožralé

Bangladéš 
Velmi zajímavý způsob boje s opicí znají i v této asijské zemi. Místní lidé doporučují pití kokosového mléka, které obsahuje hodně draslíku a dalších minerálních látek, které tělo po proflámované noci tak potřebuje.
Maďarsko
Ani naši jižní sousedé nehází v sobotu ráno flintu do žita. Raději si do brandy, ale i jakéhokoli jiného tvrdého alkoholu, hodí pár kousků vrabčího trusu. Tomu se říká léčba šokem.
Portoriko 
Porotričani věří, že mají způsob, jak se s kocovinou vůbec neprobudit. Prý si stačí podpaží ruky, kterou zvedáte skleničku, potřít rozříznutým citronem či limetkou. Vědci sice říkají, že je to hloupost, ale proč to nevyzkoušet?
Irsko
Irové patří mezi mistry v pití alkoholu. Ti, kteří náhodou mají kocovinu, doporučují zahrabat se až po krk do mokrého písku. Prý je to stejné, jako dát si studenou sprchu. Proč si však namísto úmorné dřiny při kopání jámy tu sprchu nedají, zůstává záhadou.