Přeskoč frontu: Gaudí, Casa Batlló, Park Güell, Sagrada Família

Přeskoč frontu: Gaudí, Casa Batlló, Park Güell, Sagrada Família 1

Představte si, že se nacházíte v srdci Katalánska, v živé a barevné Barceloně, kde se na každém kroku setkáváte s dědictvím slavného architekta Antoniho Gaudího. Jeho díla jsou roztroušena po celém městě a přitahují zástupy návštěvníků z celého světa.

A právě vy máte jedinečnou možnost vychutnat si tato mistrovská díla bez čekání ve vyčerpávajících frontách. Představte si, že míjíte dlouhé řady čekajících lidí a vstupujete přímo do světa, kde se architektura snoubí s uměním a kde každý detail má svůj význam.

Vstupenky k prohlídce s možností přeskočení fronty si můžete zakoupit přímo online zde:

 

Vaše dobrodružství začíná na Passeig de Gràcia, konkrétně u Casa Batlló, která je s pravděpodobností jednou z nejpozoruhodnějších staveb, jaké kdy Gaudí navrhl. S přeskočením fronty se dostanete dovnitř a můžete v klidu prozkoumat každý kout tohoto domu, jehož fasáda připomíná kosti a šupiny dračího těla.

Následně vás čeká Park Güell, oáza zeleně a klidu na okraji města, kde se můžete procházet mezi mozaikami a zvláštními stavebními tvary, které vypadají, jako by vypadly přímo z pohádky. Představte si, že se bez čekání procházíte tímto kouzelným parkem, objevujete skryté kouty a vychutnáváte si výhledy na město.

Vrcholným bodem vaší pětihodinové a třicetiminutové prohlídky bude návštěva chrámu La Sagrada Família, kde vás již bude čekat předem rezervovaná vstupenka. Tento nedokončený chrám je pravděpodobně Gaudího nejznámějším a nejambicióznějším projektem. Vstoupíte dovnitř a pod vedením vášnivého místního průvodce, který vám bude poskytovat informace v anglickém jazyce, se dozvíte o všech tajemstvích a symbolice, kterou tato stavba ukrývá.

Během vaší cesty budete mít k dispozici sluchátka, abyste mohli jasně slyšet průvodce, a dva transfery, aby vaše cestování mezi památkami bylo co nejpohodlnější. Ať už půjde o veřejnou dopravu nebo soukromý transfer, vše je zařízeno tak, abyste se mohli soustředit pouze na krásy, které vám Barcelona nabízí.

Co však nebude zahrnuto v ceně vaší vstupenky, je oběd. Mějte na paměti, že budete mít dostatek času si najít místo, kde si můžete vychutnat tradiční katalánskou kuchyni, a to buď během prohlídky, nebo po jejím skončení.

Vše začíná u Casa Batlló, kde se setkáte s vaším průvodcem a začnete svou cestu objevováním děl tohoto nezapomenutelného architekta. Nejenže navštívíte uvedené památky, ale uvidíte i další Gaudího díla, jako je Casa Milà – La Pedrera nebo Casa Amatller, které se tyčí v sousedství Casa Batlló.

Tato výprava vás zavede do nitra kreativity jednoho z největších umělců, kterého Katalánsko kdy mělo, a nabídne vám pohled na jeho díla očima znalce. Pokud byste potřebovali změnit plány, můžete zrušit nebo přesunout svou rezervaci až do 24 hodin před plánovanou návštěvou.